CGK-hp

Imprezy w piątek w Lublinie: Pink Freud, warsztaty kulinarne, Lato w teatrze

Dodano: 17 lipca 2015, 08:07
Autor: Damian Drabik

Gdzie warto pójść, co warto zobaczyć? Kilka kulturalnych propozycji na piątek.

WYDARZENIE

Koncert: Estampas De Mexico – Meksyk, godz. 13, Dziecięcy Szpital Uniwersytecki, ul. prof. Antoniego Gębali 6

Koncert: Crab Invasion + ParaVan, godz. 20, Most im. inż. Mariana Lutosławskiego, wstęp wolny

Crab Invasion - Niecodzienne zjawisko na polskiej scenie indie. Ich zamiłowanie do ciekawych progresji akordów i groove’u, który porusza nogi to tańca, owocuje niebanalnymi piosenkami, które wchodzą do głowy i nie chcą niej wyjść.

ParaVan - Lubelski zespół z gatunku rocka alternatywnego. Tworzą go: Paweł Kacperczyk (perkusja), Maciek Kacperczyk (gitara, wokal), Przemek Stefański (gitara basowa) i Mikołaj Gwozda (gitara). Grają razem od 2012 r. Ich pierwszy singiel „Black Milk” miał premierę na antenie radiowej Trójki w „Offensywie” Piotra Stelmacha.

Koncert: Pink Freud, godz. 21, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, bilety 20 zł.

Pink Freud, założony w 1998 r. to jeden z najoryginalniejszych głosów we współczesnym jazzie i nie tylko. Zespół przyczynił się do zmiany generacyjnej na polskiej scenie jazzowej i do otworzenia rynku wydawniczego na siłę muzyki niezależnej. Formacja przedefiniowała jazzową kompozycję dla pożytku publiczności nowoczesnej i wymagającej. Muzyka zespołu wychodzi daleko poza kanony tradycyjnej formy improwizacji i pomimo klasycznego instrumentarium wzbogaconego o najnowsze muzyczne narzędzia elektroniczne ociera się o różne style, od punkrocka i rocka, poprzez drum’n'bass, jungle i dub, aż po eksperymentalną muzykę elektroniczną. Po koncercie odbędzie się bezpłatne afterparty z udziałem DJa Envee i Jana Michalca.

KINO

PREMIERY KINOWE

„Ant-Man”, różne godziny, Cinema City Plaza, ul. Lipowa 13, Cinema City Felicity, Aleja Wincentego Witosa 32, Multikino, Aleja Spółdzielczości Pracy 36

Oszust Scott Lang, wyposażony w kombinezon pozwalający na zmniejszanie się, pomaga swojemu mentorowi, Hankowi, zaplanować i wykonać skok, od którego zależą losy świata.

„Magic Mike XXL, różne godziny, Cinema City Plaza, ul. Lipowa 13, Cinema City Felicity, Aleja Wincentego Witosa 32, Multikino, Aleja Spółdzielczości Pracy 36

Gotowi zakończyć karierę członkowie Kings of Tampa postanawiają dać z wielkim rozmachem ostatni występ.

„Z dala od zgiełku", różne godziny, Cinema City Plaza, ul. Lipowa 13, Cinema City Felicity, Aleja Wincentego Witosa 32, Multikino, Aleja Spółdzielczości Pracy 36, Kino Bajka, ul. Radziszewskiego 8

Piękna i młoda kobieta wdaje się w romans z trzema zupełnie od siebie różnymi mężczyznami.

Kino Perła: „Zakochany bez pamięci”, godz. 21, ul. Bernardyńska 15, wstęp wolny

Joel odkrywa, że jego była dziewczyna poddała się zabiegowi wymazania go z pamięci. On postanawia zrobić to samo, ale w trakcie operacji uświadamia sobie, że wciąż ją kocha.

TEATR

Finał „Lata w Teatrze”, godz. 19, Teatr Stary, Jezuicka 18, wstęp wolny

Stowarzyszenie Artystów Bliski Wschód i Teatr Stary w Lublinie zapraszają na prezentacje finałowe międzynarodowego młodzieżowego obozu teatralnego pt. "Project ABC". Organizatorzy wybrali 2 książki, które znają wszyscy - koledzy, rodzeństwo, rodzice, dziadkowie. Po jednej w każdej grupie narodowej. Dla młodzieży z Polski taką książką jest "Opium w rosole" Małgorzaty Musierowicz. Natomiast grupa z Ukrainy zaproponowała "Opowiadania" Mikołaja Gogola. W ciągu 2 tygodni uczestnicy projektu analizowali bohaterów, badali relacje między nimi, śledzili historie.

WYSTAWA

Finisaż festiwalu „Otwarte Miasto”, godz. 17, Plac Litewski

Wśród artystów m.in.: Olaf Brzeski, Oskar Dawicki, Ryan Gander, Paulina Osłowska i Katarzyna Przezwańska.

WARSZTATY

mEATing – warsztaty kulinarne, godz. 17, Most im. inż. Mariana Lutosławskiego

Poznaj Polskę od jej smakowitej strony. W trakcie wszystkich warsztatów będzie można nauczyć się i posmakować klasyków Lubelszczyzny i Podlasia, pyszności z Warmii, Mazowsza czy Małopolski. Uczestnicy będą eksperymentować, bawić się smakami, tradycyjnymi przepisami, by tworzyć nowe, pyszne potrawy i wariacje inspirowane klasycznymi, polskimi recepturami.

Czytaj więcej o: Lublin kultura koncerty imprezy
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna