CGK-hp

Imprezy w poniedziałek w Lublinie. "Król Życia" w Multikinie

Dodano: 21 września 2015, 09:12
Autor: Damian Drabik

Wybrane imprezy w poniedziałek 21 września w Lublinie.

WYDARZENIA

Spotkanie z ilustratorem: Danielem De Latour, godz. 12, OKO, ul. Braci Wieniawskich 5, wstęp wolny

Daniel de Latour zaprezentuje swoją ostatnią autorską książkę Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) oraz przeprowadzi warsztaty plastyczne z dziećmi i młodzieżą w ramach projektu „OKO na świat dzieci.

Spotkanie z historykiem sztuki dr Elżbietą Matyaszewską, godz. 18, DK LSM, ul. Konrada Wallenroda 4a, wstęp wolny

Elżbieta Matyaszewska jest autorką książki „Wierzę w cuda nie od dziś”. Religia w życiu i twórczości Jana Matejki (Lublin 2007) oraz kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularnonaukowych w zakresie ikonografii chrześcijańskiej i malarstwa polskiego, a także wielu haseł z dziedziny historii sztuki zamieszczonych w Encyklopedii Katolickiej.

KINO

Pokaz przedpremierowy „Król Życia”, godz. 21, Multikino, Galeria Olimp Al. Spółdzielczości Pracy 36 B

Edward jest najeżony, zaimpregnowany na otaczający go świat. Wszystko go denerwuje. Jakby chodził ciągle w za ciasnych butach. Złośliwy dla żony, niecierpliwy dla córki, prawie nie ma czasu dla swego starego ojca. Któregoś dnia ulega groźnemu wypadkowi. W wyniku niespodziewanych zdarzeń porzuca swoje dotychczasowe życie, by na nowo odkryć żonę, córkę i otaczający go świat. Zaczyna być szczęśliwy i dostrzegać ludzi i rzeczy, które przecież ciągle go otaczały. Podobno szczęście jest zaraźliwe na odległość 800 metrów. Na to wygląda, bo główny bohater roztacza taką pozytywną aurę.

WARSZTATY

Warsztaty cyrkowe, godz. 16.20, Filia nr 35 Miejskiej Biblioteki Publicznej, ul. Bursztynowa 20, wstęp wolny

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 7 lat. W programie m.in. żonglerka, flowerstick, poi i inne.

Warsztaty grafiki alternatywnej, godz. 17, Nowa pracownia Warsztatów Kultury przy ul. Bernardyńskiej 11, wstęp wolny

Dowiemy się czym są alternatywne techniki grafiki warsztatowej. Zajęcia składają się  z pięciu spotkań i są rodzajem eksperymentu, podczas którego każdy uczestnik może modyfikować i dowolnie kształtować poznawane techniki m.in. żelatynę, tekturę, igłę na pleksi czy monotypię enkaustyczną. Zwieńczeniem warsztatów będzie wystawa prac uczestników.

Międzypokoleniowe warsztaty artystyczno-kulinarne, godz. 17, Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie filia nr 20, wstęp wolny

Zajęcia skierowane są do całych rodzin. Organizatorzy zapraszają do udziału w cyklu warsztatów, podczas których będziemy działać twórczo – zarówno w dziedzinie sztuk plastycznych, jak i tworząc kuchenne kompozycje. Zaprojektujemy i wykonamy autorskie przepiśniki. Warzyw, owoców i kasz użyjemy jako medium sztuki. Nie zabraknie też garści porad na temat dietetyki, kuchni sezonowej oraz przepisów dedykowanych małym alergikom.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna