CGK-hp

Imprezy w sobotę w Lublinie. Ludzie Lublina, Łukasz Jemioła i Jarmark Koński

Dodano: 12 września 2015, 09:08
Autor: Damian Drabik

"Ony" (fot. materiały prasowe)
"Ony" (fot. materiały prasowe)

Wybrane imprezy i wydarzenia w sobotę 12 września w Lublinie.

WYDARZENIE

Sławek Bendrat – lekcja tańca, godz. 10, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12

Podczas lekcji, którą prowadzi Sławek Bendrat, wykorzystywane są jego wieloletnie doświadczenia zdobyte podczas pracy w wielu europejskich zespołach i pięcioletniej pracy pedagogicznej w Szwajcarii. Lekcja bazuje na wykorzystaniu technik floor work i release, oraz innych ćwiczeń, które jednocześnie wzmacniają sprawność fizyczną tancerza. Nacisk kładziony jest na pracę nad płynnością ruchów i opanowanie techniczne materiału choreograficznego.

Jarmark koński, godz. 12, Muzeum Wsi Lubelskiej, al. Aleja Warszawska 96, wstęp wolny

Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza 12 września na 19 edycję „Jarmarku końskiego” - barwnego widowiska opowiadającego o dawnych zwyczajach kupna i sprzedaży koni obejmującego ich pokaz, podbijanie ceny, próbę uciągu oraz wieńczący całość litkup - tradycyjne opijanie wódką zawartej transakcji.

Lubliners / Ludzie Lublina, godz. 14, ul. Lubartowska 31, wstęp wolny

Na potrzeby akcji „Lubliners / Ludzie Lublina” „SYMBOL gotowe / sklep” przeobrazi się w tymczasowe studio fotograficzne. Ulrike Grossarth stanie za obiektywem aparatu, by stworzyć serię portretów współczesnych lublinian. Artystka uwieczni gości odwiedzających jej atelier, którzy pozować będą z wykonanym przez nią znakiem X nawiązującym do szyldów przedwojennych zakładów krawieckich sfotografowanych przez Stefana Kiełsznię.

Sławek Bendrat – spotkanie, godz. 18, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12

Sławek Bendrat – tancerz, choreograf. Studiował na Wydziale Pedagogiki baletu Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie; absolwent Poznańskiej Szkoły Baletowej. Przez wiele lat związany z Polskim Teatrem Tańca w Poznaniu, następnie z Luzerner Theater (Szwajcaria) jako tancerz i choreograf. Przez kolejne dwa lata pracował w zespole Baletu Narodowego w Marsylii (Ballet National de Marseille) kierowanym przez Frederica Flamanda. Pink Mama Theatre od 2013 roku ma statut „associated artist” w Dampfzentrale Bern, jednej z najważniejszych scen tańca w Szwajcarii.

Łukasz Jemioła: koncert piosenki międzywojennej, godz. 20, Muszla koncertowa w Ogrodzie Saskim, Aleje Racławickie, wstęp wolny

Podczas koncertu usłyszymy zarówno doskonale znane przedwojenne szlagiery oraz utwory, które swoim charakterem nawiązują do muzyki z tamtego okresu. Łukaszowi na scenie towarzyszyć będzie Tomasz Deutryk (instrumenty perkusyjne) i Ula Czerniak (kontrabas).

KINO

Klub Filmowy Seniora: „Karbala”, godz. 10, Kino Bajka, ul. Radziszewskiego 8, bilet 12 zł.

"Karbala" to najnowszy film Krzysztofa Łukaszewicza, zdradzający kulisy polskiej misji w Iraku. Oparta na faktach historia opowiada o bohaterskiej obronie ratusza City Hall przez polskich i bułgarskich żołnierzy.

TEATR

„Pod kolor”, godz. 15, 17, Teatr im. Hansa Christiana Andersena, ul. Dominikańska 1

Kwadrat obok kwadratu. Kwadrat przy kwadracie. Każdy pasuje. Czerwony, zielony, niebieski, żółty i znów czerwony...Pod każdym kwadratem kryje się tajemnica, coś puka, coś dźwięczy, czasem zaszczeka a czasem ucieknie jak zajączek. Niektóre kwadraty rosną, żyją, przesuwają się i świecą. Z niektórych pada deszcz, inne przynoszą słońce. Wszystkiego można dotknąć, sprawdzić, zbadać...i ułożyć własną historię. Zupełnie od nowa.

Czytelnia Dramatu – Ony, godz. 19, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, bilety 15/25 zł.

Autorka dramatu zabiera nas w baśniową i oniryczną podróż, podczas której główny bohater Ony przemierza świat w poszukiwaniu swojego ojca. Wyjątkowa propozycja Czytelni Dramatu kierowana do młodzieży, jak i dorosłych.

Maraton Teatralny, godz. 19.30, Ośrodek Praktyk Teatralnych "Gardzienice" - siedziba w Gardzienicach, Zespół Pałacowy Gardzienice

Gardzienicki Maraton Teatralny to wydarzenie jedyne w swoim rodzaju. Włodzimierz Staniewski, założyciel i reżyser „Gardzienic” i tym razem postanowił zaskoczyć swoich gości nową formułą Maratonu. Widzom, proponuje wybór spektakli na dany wieczór.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna