CGK-hp

Kraśnik Blues Meeting 2016. Miasto zamieni się w stolicę polskiego bluesa

Dodano: 25 maja 2016, 11:24

16 lipca 2016 roku Kraśnik ponownie będzie stolicą polskiego bluesa. Fot. Piotr Jaruga/Materiały prasowe
16 lipca 2016 roku Kraśnik ponownie będzie stolicą polskiego bluesa. Fot. Piotr Jaruga/Materiały prasowe

16 lipca 2016 roku to wyjątkowy dzień i z pewnością jedno z najważniejszych wydarzeń bluesowych w Polsce. Tego dnia Kraśnik zamieni się w stolicę polskiego bluesa 

Kraśnik Blues Meeting 2016 jest już ósmą edycją Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Bluesowej. Festiwal był organizowany w latach 1999–2004 i po 10-letniej przerwie został reaktywowany w 2014 roku z dużym sukcesem.

Tegoroczna edycja odbędzie się na plenerowej scenie za Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku dnia 16 lipca 2016 roku. Wstęp na imprezę jak zawsze jest bezpłatny.

Celem festiwalu jest promowanie młodych form muzycznych oraz propagowanie muzyki bluesowej w Polsce. Młodzi wykonawcy kwalifikowani są po nadesłaniu materiałów demo, a następnie występują w części konkursowej i są oceniani przez uznanych fachowców z branży bluesa. Walczą przy okazji o bardzo atrakcyjne nagrody i promocję w mediach.

Gościnnie na scenie festiwalu, występują znakomici i doświadczeni artyści, a do tej pory na kraśnickich deskach gościli między innymi: Dżem, Tadeusz Nalepa, Mira Kubasińska, Nocna Zmiana Bluesa, Gang Olsena, Kasa Chorych, Pawkin Blues Project, Zdrowa Woda, Easy Rider, Obstawa Prezydenta, Monkey Business, After Blues, Free Blues Band, Riders, Teksasy, Toster Band, Swawolny Dyzio, Blues Flowers, Chołody Blues Trio, Tortilla Flat, Tipsy Drivers, Electric Blues Band, Sexy Mama, Kidnaper, Erich Prochazka Ze Słowacji Oraz Dr-Blues & Soul Re Vision & Niki Buzz (Usa), Kraków Street Band, Tomasz Korpanty, Tomasz Rakowski, Tomasz Zeliszewski, Mietek Jurecki.

W roku bieżącym na Festiwalu wystąpi 10 zespołów konkursowych z całej Polski, które zostaną zakwalifikowane na etapie kwalifikacji internetowych. Zespoły będą walczyły o promocję w mediach, nagrody rzeczowe oraz 1000 EURO jako GRAND PRIX Festiwalu Kraśnik Blues Meeting 2016. Jurorami imprezy będą radiowcy oraz dziennikarze telewizyjni i znani Muzycy z Polski.

Czas zgłoszeń do konkursu zespoły z całej Polski mają do dnia 31.05.2016 roku

GWIAZDY FESTIWALU:

* Nocna Zmiana Bluesa i Sławek Wierzcholski oraz Jan Błędowski, lider i założyciel legendarnego zespołu Krzak.

* Hot Tamales – laureat VII edycji Festiwalu Kraśnik Blues Meeting 2015.

* Niezapomniany Joe Cocker – śpiewa Jacek Kawalec z zespołem znakomitych muzyków: Robert Chojnacki, Julia Chmielnik, Edyta Strzycka, Dominika Sitarczuk, Krzysztof Kurzepa, Artur Daniewski, Krzysztof Patocki.

* Lubelska Grupa Artystów zaplanowana we wspólnym przedsięwzięciu muzycznym.

* Pawkin Dżem Projekt jako wyjątkowa propozycja lubelskiej formacji Pawkin z zaproszonymi muzykami.

* Ponadto dniu imprezy Giełda Winyli oraz wystawa fotograficzna Muzeum Jazzu.

Czytaj więcej o: koncert blues
Ja
Ja
Użytkownik niezarejestrowany
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Ja
Ja (20 czerwca 2016 o 22:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co osoba nikomu nie znana, czyli Gość... Ma na myśli, pisząc to co pisze... Życzę pokory i szacunku do Ludzi i Muzyków... Bo pisząc takie aroganckie i obraźliwe słowa, warto zastanowić się najpierw nad sobą i nie oceniac muzyki, kiedy się jej nie zna.... A w szególności Ludzi... Poproszę o więcej komentarzy i z przyjemniością odpowiem... Ale pod takim względem, że osoba pisząca kolejny komentarz, będzie miała pokorę, szacunek i zastanowi się nad tym co pisze, bo chyba tym razem było inaczej... Jednak jeśli są tacy opiniodawczy twardziele, to poproszę o podpis...
Rozwiń
Ja
Ja (20 czerwca 2016 o 00:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Z tego co wiem, to w tym roku na scenie KRAŚNIK BLUES MEETING zagra razem 17 zespołów z całej Polski. Ne wydaje mi się, żeby wszystkie się powtarzały wcześniej, a raczej większość z Wykonawców tegorocznych, wystąpi na tej scenie po praz pierwszy... Myślę, że warto zrozumieć ideologię tego Wydarzenia i szereg innych aspektów, a w szczególności przekaz oraz kierunek, który ma charakter w dużej mierze konkursowy i promujący bluesa, dając szansę zespołom w całej Polski, poprzez kunkurs, nagrody oraz promocję... P0zdrawiam.
Rozwiń
Gość
Gość (12 czerwca 2016 o 11:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Boże na co to komu ? Po co? wyjdą i wyją alkoholiki same obrzarciuchy na krzywy ryj , i chlejusy jestem stanowczo na NIE!!! wycofajcie to znowu by był spokój laikujcie jeśli na tak jesteście
Rozwiń
Gość
Gość (26 maja 2016 o 12:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Chyba Kraśnik Blues Wierzcholski!
Rozwiń
Gość
Gość (26 maja 2016 o 11:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Lepszy rydz jak nic,trudno każdemu dogodzic..co za naród,cokowiek się dzieje wszystko złe :) A może by tak troszeczkę optymizmu?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna