CGK-hp

Lubelskie Spotkania Fotograficzne: Ewolucja reklam

Dodano: 18 maja 2016, 14:49
Autor: Damian Drabik

fot. materiały promocyjne
fot. materiały promocyjne

W czwartek, 19 maja o godz. 17.30 w Ośrodku Brama Grodzka (ul. Grodzka 21) odbędzie się ósma edycja Lubelskich Spotkań Fotograficznych. Tematem najbliższego spotkania będzie reklama.

W czasie wydarzenia porozmawiamy o dawnych szyldach i witrynach, fotografiach sklepów i zakładów dzielnicy żydowskiej lat 30. XX w., analogowych fotomontażach reklamowych Lucjana Demidowskiego oraz o tym, jak się to robi współcześnie: o świetle w fotografii reklamowej, własnej wizji kotra wizji klienta, specjalizacji i wszechstronności, trendach i stylach. O tych ostatnich opowie Krzysztof Werema.

Lucjan Demidowski – lubelski artysta-fotograf, świętujący obecnie 50. lecie swojej twórczości, znany m.in. z obrazów iluzorycznych, fotografii kreacyjnej i konceptualnej. Od 1989 r. do 2001 r. prowadził Agencję Fotograficzną AFO w Lublinie, zajmując się fotografią reklamową. Wykonywał zlecenia dla wielu firm, instytucji, agencji reklamowych i wydawniczych, robiąc fotografie do plakatów, folderów reklamowych, wydawnictw, przewodników lubelskich, katalogów produktów, katalogów wystaw w BWA w Lublinie.

Krzysztof Werema – z wykształcenia archeolog, z zawodu fotograf oraz dyrektor kreatywny, z pasji podróżnik. Fotografuje komercyjnie od 2009 roku. Jego ulubioną dziedziną jest portret oraz fotografia kreacyjna, gdzie sam ma możliwość decydowania o efekcie końcowym zdjęcia. Przed jego obiektywem stawali, m.in. Jerzy Skolimowski, Paweł Małaszyński, Anna Dereszowska, Anna Czartoryska-Niemczycka oraz wielu innych. Sprzedaje swoje zdjęcia na aukcjach sztuki w Polsce i za granicą.

Każda chętna osoba może również przynieść i pokazać swoje fotografie reklamowe lub fotografie reklam, szyldów czy witryn w przestrzeni miejskiej. Można zaprezentować w elektronicznych ramkach lub na rzutniku - zachęcają organizatorzy.

Program:

17:30 – otwarcie wystawy zgłoszonych fotografii (chętnych organizatorzy proszą o kontakt)
17:45 – Marcin Fedorowicz – szyldy i reklamy na starych fotografiach, mniej znane ujęcia reklam w życiu codziennym
18:10 – Lucjan Demidowski – analogowa fotografia reklamowa i historie z nią związane
18:45 – Krzysztof Werema – współczesny świat fotografii reklamowej
19:10 – prezentacje osób chętnych, wymiana kontaktów oraz informacji o nadchodzących wydarzeniach (można przynieść plakaty, ulotki, wizytówki)

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna