CGK-hp

Lublin: Imprezy w sobotę - koncerty, slackline, Lego, kajaki

Dodano: 29 sierpnia 2015, 08:55
Autor: Damian Drabik

Fot. Centrum Kultury
Fot. Centrum Kultury

Imprezy w sobotę w Lublinie

WYDARZENIE

 

Kulturalny Targ Biesiadny, godz. 10, Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a

Główna ideą wydarzenia jest integracja mieszkańców przy weekendowych biesiadach na Kulturalnym Targu oferującym, poza kulinarnymi doznaniami, produkty wytwórców żywności (również wegetariańskiej, EKO i BIO) oraz wszelakie produkty twórczości i rękodzieła artystycznego. Kulturalny Targ Biesiadny to nowe miejsce na kulinarnej i artystycznej mapie Lublina, prezentacja i promocja twórców, projektantów, producentów i sprzedawców.

 Lubelaki na kajaki, godz. 15, Most im. inż. Mariana Lutosławskiego, cena 16-24 zł.

Wspólnie z MOSiR „Bystrzyca” organizatorzy zapraszają na wakacyjne spływy kajakowe. W sierpniu proponują wyprawę od tamy na Zalewie Zemborzyckim dzikim odcinkiem rzeki przez Lublin do Mostu Kultury. Przewidywany czas spływu to trzy godziny.

 Finał konkursu Solo Życia, godz. 17, Muszla koncertowa w Ogrodzie Saskim, Aleje Racławickie

Old Wave – finalista festiwali bluesowo – rockowych, laureat II nagrody na festiwalu Kraśnik Blues Meeting 2015. Paweł Palej– laureat konkursu Solo Życia 2014.

 

Czarne Lwy z Przedmieścia, potańcówka, godz. 20, Most im. inż. Mariana Lutosławskiego, wstęp wolny

Nikt nie porywa do tańca tak jak oni. Repertuar grupy obejmuje przekrój światowej muzyki tanecznej, sięgający początków XX w., aż po lata 80., utrzymany m.in. w takich rytmach jak: swing, latin, tango czy walc. Zespół posiada unikatowe brzmienie minionej „epoki”.

 Mieszkanie poezji z Kubą Przybyłowskim, godz. 20, Pub "Dom Złotnika" Złota 4

Kuba Przybyłowski (pseudonim): rocznik '82, urodzony w Grudziądzu, ale mieszka w Warszawie, poeta, laureat konkursów i slamów poetyckich w Kutnie, Otwocku, Inowrocławiu, Olsztynie, Łomiankach, Lublinie i wielu innych. W roku 2007 wydał tomik "Ballady i Romanse" (Biblioteka Nocy Poetów, SDK, Warszawa, 2007), za który otrzymał I nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Złoty Środek Poezji" 2008 na najlepszy książkowy debiut poetycki 2007. W 2015 r. ukazała się jego druga książka poetycka pt: "Iluminacje".

 Eclectic Garden: Wolność Ptaków Drażni Drzewa, Zetena & Adam L live act, godz. 21, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, bilety 10 zł.

Wolność Ptaków Drażni Drzewa to zespół, który powstał w 2010 r. w Częstochowie i tworzy szeroko pojętą muzykę eksperymentalną, ocierając się o trip-hop, yass czy psychodelę. Zespół powstał z tęsknoty za dźwiękiem, za przeżywaniem emocji w czasie rzeczywistym. Każdy z muzyków przynosi cząstkę swojego świata – w ten sposób powstaje chaos, z którego wyłania się wspólny mianownik. Zespół stara się szukać dźwięków nieoczywistych, z podwójnym dnem. Na jednej scenie wystąpią również Zetena i Adam L, lubelscy producenci, którzy korzystając z maszyn MPC, będą na żywo kreować niepowtarzalne i eklektyczne dzieło muzyczne.

Jam Session, godz. 22.30, Klub "Graffiti", Aleja Piłsudskiego 13

 

KINO

 

Poranki w Multikinie „Agi Bagi”, godz. 10.30, Multikino, ul. Spółdzielczości Pracy 34, bilety 12 zł.

Poranki o 10.30 to pokazy bajek adresowane do dzieci powyżej 2. roku życia. Są one doskonałą formą spędzania wolnego czasu. Dzieci mają możliwość obejrzenia swoich ulubionych bohaterów na wielkim ekranie oraz dodatkowo w wybranych kinach skorzystać z licznych atrakcji. W lipcu o 10.30 Multikino zaprasza na przygody z mieszkańcami planety „Agi Bagi”.

 Kino Perła: „Nikita”, po zmierzchu, ul. Bernardyńska 15, wstęp wolny

Młoda narkomanka, w zamian za uwolnienie z więzienia, zostaje zabójcą na usługach rządu.

 

TEATR

 

„Bieguny”, godz. 19, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, bilety 20-30 zł.

Na biegunie podobno co jakiś czas samotny pingwin odłącza się od stada i idzie w głąb lądu. Premedytacja i upór, z jakim samotnie udaje się na pewną śmierć, pozostają dla naukowców niezrozumiałe. Antarktyczna metaforyka dobrze oddaje straceńczy charakter romantycznych eskapad. Przetrwać może tylko ten, kto cały czas jest w ruchu. W „Biegunach” Cyprian Kamil Norwid jawi się jako ten z romantyków, dla którego nie starczyło miejsca na podium. Bohaterowie najważniejszych tekstów „starszych braci” stają się więc sposobem poruszania się po nieskończonym.

 

WARSZTATY

 

Budowniczy fabryk, godz. 12, Most im. inż. Mariana Lutosławskiego, wstęp wolny

Jak wyglądały fabryki kiedyś, a jak wyglądają te dzisiejsze? Czy fabryka jest już tylko wielkim komputerem, a człowiek nie jest już potrzebny? Co to jest ekologia i czy projektując fabrykę, trzeba się z nią liczyć? O wszystkim dowiecie się podczas warsztatów. W drugiej części zaprojektujemy wspólnie nowoczesne fabryki, tak aby były przyjazne dla środowiska, a jednocześnie estetyczne i funkcjonalne.

 Robotyka LEGO, godz. 14, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, wstęp wolny

Zajęcia z robotyki LEGO to wspaniała zabawa powiązana z nauką kreatywności, logicznego myślenia oraz pracy zespołowej. Na zajęciach wykorzystywane będą zestawy Lego WeDo, z których dzieci będą mogły tworzyć roboty i konstrukcje. Dzięki specjalnym silniczkom i przekładniom, zbudowane z klocków konstrukcje po podłączeniu do komputera i zaprogramowaniu będą ruszały się, jeździły i omijały przeszkody.

 Slackline, godz. 15, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, wstęp wolny

Slacklinerzy chodzą, skaczą i wykonują wszelakie ewolucje na taśmie zawieszonej od 50cm nad ziemią do najwyższych partii górskich. Slackline Lublin to najbardziej dynamicznie rozwijająca się grupa w kraju. Jej członkowie to organizatorzy/koordynatorzy większości imprez o tej tematyce we wschodniej Polsce. Trenerzy, a zarazem założyciele grupy należą do czołówki slacklinerów w kraju.

Czytaj więcej o: Lublin
Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (30 sierpnia 2015 o 06:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A w niedziele domniemanie że nic się dzieje?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna