CGK-hp

Opowiedzą o historii w przygranicznych miejscowościach

Dodano: 12 stycznia 2016, 16:38
Autor: Damian Drabik

fot. materiał organizatora
fot. materiał organizatora

Stowarzyszenie Praktyków Kultury przez najbliższe dwa miesiące będzie odwiedzać przygraniczne miejscowości z historyczną wystawą multimedialną "Co ludzie powiedzieli" opowiadającą o przeszłości i wielokulturowości w międzywojennej Polsce.

To wystawa, na którą składają się filmy, słuchowiska oraz interaktywne instalacje, stworzone na podstawie opowieści przedstawicieli różnych pokoleń, wspomnień, piosenek i anegdot, zebranych przez przedstawicieli SPK w Krynkach, Michałowie i Dołhobyczowie.

- Na naszej wystawie usłyszysz, jak brzmiało podwórko w dawnych czasach i wyobrazisz sobie, w jakie gry się grało. Dowiesz się, gdzie i dlaczego ludzie kiedyś wyjeżdżali. Zobaczysz, gdzie modliły się osoby różnego wyznania. Nauczysz się tradycyjnej kuchni. Zrobisz sobie zdjęcie nie z tej epoki. Wysłuchasz wielu fascynujących opowieści o świecie, który pamiętają już tylko nasi dziadkowie i nasze babcie. A kto wie, może zechcesz opowiedzieć własną historię? - zachęcają organizatorzy wystawy. 

W dniach 11-15 stycznia wystawę będzie można oglądać w Dołhobyczowie w Bibliotece Publicznej przy ul. Parkowej. Więcej informacji na stronie internetowej http://praktycy.org/pwd

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna