CGK-hp

Otwarcie Warsztatu Fotograficznego w Zaułku Hartwigów

Autor: reda

Fot. Dorota Awiorko
Fot. Dorota Awiorko

W czwartek 22 października Warsztaty Kultury otwierają w Zaułku Hartwigów w Lublinie nową, stałą pracownię – Warsztat Fotograficzny.

Roman Krawczenko z Ukrainy - historyk i fotograf a nawet instruktor nurkowania został opiekunem najnowszej lubelskiej kulturalnej placówki. A raczej placóweczki, bo otwierany w czwartek o godz. 17.30 Warsztat Fotograficzny Warsztatów Kultury jest niewielkim pomieszczeniem przy Zaułku Hartwigów.

Organizatorzy zapraszają w czwartek na otwarcie i kuszą, że dla pierwszych pięciu osób, które przyjdą świętować otwarcie pracowni przygotowali wyjątkową niespodziankę – bezpłatny portret wraz z pamiątkową odbitką. Wszyscy uczestnicy wydarzenia mogą liczyć na zbiorowa fotografię. Oczywiście na malowniczych schodach zaułka.

Krawczenko, który odtworzył metodę mokrej płyty kolodionowej i stosuje technikę ambrotypii (pozytywowe obrazy na szkle powstające w jednym egzemplarzu) będzie wraz z innymi fotografami wprowadzał wszystkich chętnych w tajniki różnych metod fotografii analogowej.

Można się w warsztacie będzie dowiedzieć jak wyglądała praca fotografa i laboranta przełomu XIX i XX wieku, zamówić indywidualny portret (wykonany w technice mokrej płyty kolodionowej kosztować będzie od 130 zł), czy też kupić fotografię pejzażową. Nowe miejsce będzie też przestrzenią, w której podczas comiesięcznych warsztatów wybitni fotograficy przekażą swoją wiedzę adeptom.

Warsztat Fotograficzny będzie czynny w czwartki i piątki od godz. 14 do 18.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna