CGK-hp

Spotkanie literackie ze Szwecją w tle

Dodano: 19 czerwca 2016, 16:58
Autor: Damian Drabik

Fot. Okładka książki „Jak ziarnka piasku”
Fot. Okładka książki „Jak ziarnka piasku”

Dom Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) zaprasza na spotkanie literackie z Anną Winner promujące książkę "Jak ziarnka piasku". Wydarzenie odbędzie się w piątek, 24 czerwca o godz. 18.

Anna Winner (właściwie Anna Wiśniewska) - lublinianka, absolwentka etnografii lubelskiego UMCS. Pracowała jako kierownik Domu Kultury, dyrektor biura Zarządu Głównego Stowarzyszenia Twórców Ludowych, dziennikarka. Była także współautorką i prowadzącą cykl programów folklorystycznych „Panorama folkloru” emitowanych w II programie TVP. Jako powieściopisarka debiutowała książką "Czarno-białe życie" w 2011 roku. Następna książka nosi tytuł "Piętno. Ślad renifera" (2012). "Trudne miłości" (2012), "Nici Szczęścia – moje furoshiki" (2013) i "Tamara" (2014). Również w 2014 roku ukazał się zbiór rozmów z taksówkarzami pod tytułem "Nieprzewidziane skutki złamania nogi, czyli Stockholm’s Taxidrivers". Zbiór opowiadań "Jak ziarnka piasku" jest już ósmą pozycją autorki.

- Bohaterów tych czterech opowiadań poznałam w Szwecji, gdzie mieszkam od grudnia 1981 roku. Niektórzy z nich byli moimi serdecznymi przyjaciółmi, z innymi spotykałam się sporadycznie. Moi bohaterowie byli tak barwnymi postaciami, że jak te kolorowe, oszlifowane szkiełka, pozostawili niezatarty ślad. Pisząc tę książkę, chciałam przywołać ich pamięć i jeszcze raz w ten sposób pobyć z nimi – zwłaszcza z tymi, którzy odeszli na zawsze - twierdzi Winner.

Spotkanie poprowadzi Ewa Hadrian. Wstęp wolny.

Czytaj więcej o: DK LSM spotkanie
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna