CGK-hp

Weekend na Moście Kultury: warsztaty koncerty i zabawy

Dodano: 16 czerwca 2016, 12:33
Autor: Damian Drabik

fot. materiały promocyjne
fot. materiały promocyjne

Tegoroczny Most Kultury nabiera rozpędu. Na ten weekend organizatorzy szykują kolejne atrakcje: zabawy, koncerty i występy.

W czwartkowy wieczór (16 czerwca o godz. 17) na moście im. Mariana Lutosławskiego (ul. Zamojska) odbędą się warsztaty gry na instrumentach brazylijskich, prowadzone prezz członków lubelskiego zespołu perkusyjnego Sambasim: Irka Martyniuka i Rafała Maja.

Weekendowa zabawa rozpocznie się w piątek podwójnym koncertem lokalnych zespołów. O godz. 20 wystąpią: Blabkwave i Spring Rolls. Pierwsza grupa pochodzi z Lublina i tworzy muzykę, którą trudno jednoznacznie zdefiniować, podobnie jak samych artysów. Spring Rollsi założeni zostali w Kraśniku. W 2013 wydali swój pierwszy singiel "Designer".

W sobotę rozrywka na Moście rozpocznie się już o 11. Fundacja Dwa Ognie poprowadzi zabawy klaskane i śpiewane. Wieczorem o godz. 20 wystąpi zespół Stanard Brass Band. Orkiestra występuje głównie na terenie Lubelszczyzny, chociaż ma też na swoim koncie artystyczne podróże np. do Warszawy, Kielc, Poznania, Rzeszowa, Łodzi, Wieliczki, Nowego Targu, a nawet Brukseli. Repertuar grupy obejmuje przeboje polskiej i światowej muzyki rozrywkowej, znane tematy filmowe oraz standardy muzyki jazzowej. Standard Brass Band jest największą orkiestrą grającą do tańca po prawej stronie Wisły.

Ostatniego dnia weekendu również będziemy bawić się klaskając i śpiewając od godz. 11. Z kolei o godz. 17 zaprezentuje się Impro Teatr Bezczelny, oparty na maksymalnej interakcji z widzem.

Czytaj więcej o: Most Kultury koncert warsztaty zabawa
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna