CGK-hp

Trzy rocznice. Upamiętnią Dmowskiego, Paderewskiego i powstanie śląskie

Dodano: 7 stycznia 2016, 09:33

Kilkanaście organizacji i stowarzyszeń zaprasza dziś na uroczystości upamiętniające: 77. rocznicę śmierci Romana Dmowskiego, 75. rocznicę śmierci Ignacego Paderewskiego i 95. rocznicę III powstania śląskiego.

W programie: o godz. 16.15 złożenie kwiatów pod tablicą Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski (ul. Gospodarcza 7), o godz. 17 konferencja w Trybunale Koronnym (koncert fortepianowy, wystąpienie wojewody lubelskiego, wykłady „Ignacy Paderewski – artysta i mąż stanu”, „Roman Dmowski jako twórca Obozu Wielkiej Polski”, „Źródła sukcesu i znaczenie dla Polski III Powstania Śląskiego” oraz projekcja filmu o powstaniach śląskich).

Na godz. 19 zaplanowano w archikatedrze mszę za Ojczyznę i za duszę śp. Romana Dmowskiego, Ignacego Paderewskiego, powstańców śląskich i wielkopolskich, a na godz. 20 złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza na placu Litewskim.

Czytaj więcej o:
Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (7 stycznia 2016 o 13:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To Dmowski i Paderewski są prawdziwymi autorami odbudowy Polski po zaborach. Piłsudski to socjalista i rewolucjonista, agent niemiecki przywieziony pociągiem z Rzeszy by siać obstrukcję.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna