CGK-hp

Trzydnik Duży. Dożynki ze Stachurskim i Brathankami

Dodano: 4 września 2015, 16:50
Autor: aa

W sobotę Stachursky, w niedzielę Brathanki. Już jutro w Trzydniku Dużym w powiecie kraśnickim odbędzie się Festiwal Wsi, dzień później zaplanowano dożynki powiatowe. Organizatorzy zapewniają, że atrakcji nie zabraknie.

– To nie był łatwy rok, przede wszystkim ze względu na suszę. Co prawda wielu rolników zrekompensowało sobie to wysoką ceną malin, ale przecież nie wszyscy mieli taką możliwość – mówi Andrzej Maj, starosta kraśnicki. – Na dożynkach spotykamy się, aby podziękować rolnikom nie tylko za ciężką pracę i wytrwałość, ale również za cierpliwość. Dzięki niej, mimo kryzysów czy złej koniunktury, kraśnicka wieś trwa i rozwija się.

Zarówno dożynki powiatowe jak też Festiwal Wsi odbędą się na obiektach sportowych w Trzydniku Dużym. Jutrzejszy Festiwal Wsi rozpocznie się o godz. 15. Poznamy zwycięzców konkursów na najbardziej zadbane gospodarstwo i Najładniejszy ogród przydomowy. Na godz. 18 zaplanowano zawody sportowe.

Natomiast godzinę później na scenie wystąpi Stachursky. Po nim o godz. 20.30 rozpocznie się dyskoteka i koncert zespołu SunRise.

Z kolei Dożynki Powiatu Kraśnickiego zaczną się w niedzielę o godz. 13 od mszy polowej. O godz. 15 rozpocznie się oficjalna część święta plonów, podczas której zostanie wybrany najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Będą też koncerty – zespołów z powiatu kraśnickiego (godz. 16), zespołu Filet (godz. 18.30), zespołu Pawkin (godz. 19).

Gwiazdą wieczoru będzie zespół Brathanki, którego występ został zaplanowany na godz. 20. Jako ostatni na scenie wystąpi zespół Meffis (godz. 22).

Czytaj więcej o: Andrzej Maj Trzydnik Duży dożynki
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna