CGK-hp

Weekend na Moście: Koncerty Komische Pilze i Hot Rod i potańcówka

Dodano: 7 sierpnia 2015, 12:20

Komische Pilze
Komische Pilze

W weekend, 7-9 sierpnia, Most Kultury (ul. Zamojska) zaprasza na kolejną dawkę dobrej muzyki, potańcówki, warsztaty.

KONCERTY

W piątek od godz. 20 koncerty trzech formacji.

Lubelski duet Adam Jarząbek i Jarek Jurkiewicz zajmuje się poezją śpiewaną, podawaną w akustycznej formie. Znakomite pieśni Jaromira Nohavicy w autorskich aranżacjach, okraszone ciekawie uzupełniającymi się gitarami i charakterystycznym śpiewem to podstawowy materiał koncertowy.

Komische Pilze - Trzej Panowie z nadbużańskiej Włodawy grający niesamowicie wybuchowe reggae i ska przepełnione inspiracjami z nurtu afrobeatu, jazzu, ragga i punk rocka. Efektem ich działalności jest ciepłe, analogowe brzmienie, które jest odpowiedzią na zmasowany atak zero-jedynek we współczesnej muzyce.

Dounarte - Gitarowy duet grający muzykę akustyczną, przepełnioną dynamiką i nadbużańską wrażliwością. Zespół tworzą Paweł Myć i Maciek Panasiuk.

W sobotę o godz. 12 na Moście Kultury koncert FSC Hot Rod. Muzyczny pojazd napędzany solidnym garażowym rock&roll-em doładowany bluesowo-punkowym podtlenkiem. Pub-rockowy team złożony z doświadczonych lubelskich muzyków znanych z takich grup jak Teksasy czy Lubelska Federacja Bardów.

O godzinie 18 koncert uczestników V Międzynarodowych Warsztatów Perkusyjnych. Koncert zaprezentuje efekty pracy nauczycieli i uczestników. W programie utwory z gatunku marching, rytmy afro-kubańskie czy samba brazylijska.

O godzinie 20: Standard Brass Band, czyli potańcówka z największą orkiestrą grającą do tańca po prawej stronie Wisły. Repertuar grupy obejmuje przeboje polskiej i światowej muzyki rozrywkowej, znane tematy filmowe oraz standardy muzyki jazzowej.

WARSZTATY

Do niedzieli  trwają Warsztaty Gitarowe. W programie gitara klasyczna, akustyczna, elektryczna i basowa, techniki gry, budowa akordów i improwizacja. Należy zabrać własną gitarę. Zapisy na zbishek@wp.pl.

W sobotę, 8 sierpnia, o godzinie 12 rozpoczynają się warsztaty dla dzieci "Sensoryka dla Smyka". Istotą "brudnych warsztatów" jest bazowanie na wszystkich zmysłach dziecka oraz wykorzystanie ich do poznawania świata podczas wspólnej zabawy. Dzieci poznają trzy żywioły: wodę, ziemię i powietrze, mocno się przy tym brudząc i świetnie bawiąc. Zapisy na info@sensorykadlasmyka.pl.

We wtorek (11 sierpnia) o godz. 17: In Nomine. Grupa fire show zaprasza na warsztaty kuglarskie. W programie m.in. nauka manipulacji sprzętem ogniowym (poi i kije) oraz podstawy żonglerki piłeczkami. Zapisy na innomine.lublin@gmail.com

 

Czytaj więcej o: Most Kultury Komische Pilze
Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (10 sierpnia 2015 o 07:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szkoda, że impreza zapowiadana na godzinę 20 nie zaczęła się o czasie. Ba, nie zaczęła się nawet o 20:30, ani o 20:45. Potem zrezygnowaliśmy:(
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna