CGK-hp

Weekend z fantastyką w Białej Podlaskiej (zdjęcia)

Dodano: 5 września 2015, 14:14
Autor: eb

Ponad 100 godzin dyskusji, warsztatów i prelekcji. Wszystko na Bialskich Dniach Fantastyki.

Impreza odbywa się w ten weekend w Białej Podlaskiej. W programie są m.in. panele dyskusyjne o literaturze, filmach i grach wideo, konkursy wiedzy oraz warsztaty np. z origami.

– To festiwal kultury poświęcony fantastyce, która coraz bardziej staje się mainstreamowa. Na przykład, w kinie rządzą superbohaterowie – mówi Paweł Iwaniuk, główny koordynator Bialskich Dni Fantastyki. – Chcemy stworzyć w Białej Podlaskiej imprezę dostępną dla wszystkich, która będzie cykliczna – dodaje Iwaniuk.  

A fanów fantastyki w mieście jest sporo. – Tylko trzeba ich wydobyć – przekonuje Marcin Skałbania, jeden z prelegentów. – W fantastykę wsiąkłem dzięki książkom Terry'ego Pratchetta- dodaje.

W niedzielę impreza rozpoczyna się o godz. 10. W programie m.in. prelekcje o Pokemonach, Star Treku, turniej w Szlachecką Grę Karcianą Veto! czy konkurs „Pratchettowe 1 z 10” .

Wstęp jest bezpłatny. Wszystkie wydarzenia odbywają się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Adama Mickiewicza. Szczegółowy program na www.bialskiednifantastyki.pl

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna