CGK-hp

"Wieczne czytanie" w DDK Węglin: Cyprian Kamil Norwid

Dodano: 20 maja 2016, 20:05
Autor: Damian Drabik

fot. materiały organizatora
fot. materiały organizatora

Przed nami kolejna, szósta już odsłona cyklu „Wieczne czytanie” realizowanego w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a). W niedzielę, 22 maja o godz. 17 odbędzie się spotkanie poświęcone Cyprianowi Kamilowi Norwidowi. Twórczość poety zaprezentuje aktorka teatralna i filmowa – Teresa Budzisz-Krzyżanowska.

Teresa Budzisz-Krzyżanowska ukończyła wydział aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie w 1964 roku. Po uzyskaniu dyplomu pracowała w krakowskich teatrach: Rozmaitości, Teatrze Słowackiego i Narodowym Teatrze Starym, następnie występowała w warszawskim Teatrze Studio, a później w Teatrze Narodowym. Od 2006 roku jest aktorką Teatru Ateneum. Podczas swojej wieloletniej działalności artystyczno-kulturalnej otrzymała wiele odznaczeń, nagród i wyróżnień.

Cykl „Wieczne czytanie” to propozycja dla tych, którzy poezję czytają, ale i dla tych, którzy są do niej nieprzekonani. Dla jej koneserów i wrogów. Jej miłośników i tych, którzy pozostają na nią obojętni – przekonują organizatorzy. Kuratorem cyklu jest Mateusz Nowak.

Czytaj więcej o: DDK Węglin Wieczne Czytanie
Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (21 maja 2016 o 15:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a), jak sama nazwa wskazuje jest na Węglinie, a nie na LSM - należy poprawić tytuł artykułu. DK LSM jest przy ul. Wallenroda.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna