CGK-hp

Wielkie grillowanie w Okunince

Dodano: 19 sierpnia 2015, 14:06

(fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)
(fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)

Nad Jeziorem Białym kością niezgody wśród letników jest grillowanie na plaży. Jedni to uwielbiają, innym to przeszkadza. Andrzej Sawicki, związany z Polesiem przedsiębiorca z Warszawy znalazł sposób, jak temu zaradzić. W weekend zaprasza na I Mistrzostwa Grillowanie Open Okuninka 2015.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

– Już w piątek o godz. 11 zapraszamy wszystkich chętnych na plażę główną na wspólne grillowanie – mówi Sawicki. – Będą warsztaty, które poprowadzą najlepsi kucharze oraz konkursy.

Sawicki zainspirował się niedawną próbą bicia rekordu Guinnesa w grillowaniu przeprowadzoną w Dolinie Charloty pod Słupskiem. Chodzi mu także o skłonienie miłośników grilla do przenoszenia się z plaży w miejsca do tego przeznaczone.

– W piątek każdy będzie mógł przynieść ze sobą swój grill lub wypożyczyć go na miejscu – dodaje pan Andrzej. – Pod główną plażę podjedzie też samochód z mięsem i przyprawami. Kucharze będą więc mogli zaopatrzyć się po cenach hurtowych we wszystko co im potrzebne.
Sawickiemu udało się zachęcić do współpracy wielu innych przedsiębiorców z Okuninki. Pomysł chwycił do tego stopnia, że są już plany powtórzenia imprezy na początku przyszłorocznego sezonu.

O godz. 11.15 rozpoczną się warsztaty kulinarne pod okiem najlepszych kucharzy z Tabasco. O godz. 14 wyedukowani już nieco adepci grillowania będą mieli okazję sprawdzić się w konkursie.

Kolejny konkurs przeznaczony jest dla zawodowych kucharzy i reprezentacji ośrodków znad Jeziora Białego. Ponoć poszczególne ekipy już szykują oryginalne stroje. Do tej pory zgłosiło się 10 drużyn, ale Sawicki jest przekonany, że będzie ich więcej. Ukoronowaniem całego programu ma być wyznaczone o godz. 18 Grillowanie Open, czyli I Mistrzostwa Okuninka 2015.

– Jurorzy będą oceniać jakość, wygląd i dobór składników – mówi Sawicki. – Główna nagroda to lot balonem dla czterech osób. Jeśli pogoda to uniemożliwi, laureat będzie musiał zadowolić się telewizorem.

Po kulinarnych zmaganiach organizatorzy imprezy zapraszają do kina letniego na „Pingwiny z Madagaskaru” i „007 Quantum of Solance James Bond”.

Będzie też muzyka na żywo, popisy DJ-ów i animacje dla dzieci. Ponadto każdy z przedsiębiorców z Okuninki będzie mógł zaprezentować swoje produkty.

Czytaj więcej o: Okuninka jezioro Białe
Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (20 sierpnia 2015 o 22:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wreszcie przedsiębiorcy /szkoda, że nie wszyscy/ biorą sprawy w swoje ręce. Wspaniała inicjatywa, życzę powodzenia /i wytrwałości/. Panie Andrzeju tak trzymać a jak Pan usłyszy ujadanie to niech Pan za rok zaprosi Koreańczyków. To pomoże.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna