CGK-hp

Zapisz się na warsztaty, zagraj na Jarmarku Jagiellońskim

Dodano: 4 lutego 2016, 08:06
Autor: Damian Drabik

Fot. z archiwum Kapeli Braci Dziobaków
Fot. z archiwum Kapeli Braci Dziobaków

Ruszyły zapisy do Orkiestry Jarmarku Jagiellońskiego. Do 15 lutego można zgłaszać się na warsztaty muzyczne, których finałem będzie występ w trakcie Jarmarku Jagiellońskiego (sierpień 2016).

Warsztaty Kultury zapraszają miłośników muzyki tradycyjnej w formie niestylizowanej na zajęcia muzyczne w Orkiestrze Jarmarku Jagiellońskiego. Repertuar orkiestry stanowić będą tradycyjne melodie taneczne z Lubelszczyzny: polki, oberki, majdaniaki, podróżniaki, marsze, walce i fokstroty – pochodzące z nagrań archiwalnych, tradycji rodzinnych liderów orkiestry i ich nauki u wybitnych muzyków tradycyjnych regionu lubelskiego (Stanisław Głaz z Dzwoli, Bronisław Bida z Gródek i inni).

– Główna część pracy warsztatowej odbywać się będzie metodą przekazu bezpośredniego – „na ucho”, dlatego szczególnie zapraszamy do udziału w zajęciach osoby pragnące rozwijać swoją muzykalność i praktykować umiejętności i pasje muzyczne – twierdzą organizatorzy.

Warsztaty będą odbywać się w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5A). Pomysłodawczynią i kierownikiem muzycznym Orkiestry jest Ewa Grochowska, a współpracują: Przemysław Łozowski, Krzysztof Butryn i Edyta Piekarczyk. 

Zajęcia rozpoczną się we wtorek, 16 lutego o godz. 16. Dwugodzinne warsztaty będą odbywać się co tydzień (w planach także spotkania weekendowe). Zapisywać można się do 15 lutego pod adresem mailowym: orkiestra@jarmarkjagiellonski.pl. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (5 lutego 2016 o 05:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Taka sobie propozycja repertuarowa z YT ,,Pieśń radosna objazdówki''
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna