CGK-hp

Miasto Poezji 2016: Zaproś poetę do domu

Dodano: 27 kwietnia 2016, 21:37
Autor: oprac. am

fot. Materiał Organizatora
fot. Materiał Organizatora

Przygotowując kolejną edycję festiwalu Miasto Poezji (1-3 czerwca 2016) organizatorzy wydarzenia zwracają się do lublinian z prośbą, by wpuścili poezję do swoich mieszkań.

Mieszkania Poezji to jedyna taka inicjatywa w Polsce. Każdego roku, podczas festiwalu lublinianie organizują kilkadziesiąt takich spotkań we własnych mieszkaniach, kawiarniach, na podwórkach. Niejednokrotnie biorą w nich udział najznamienitsi polscy poeci.

– Ja szczególnie zapamiętałem pewne spotkanie z Andrzejem Sosnowskim zorganizowane przez studenta w starej kamienicy, które nagle postanowili odwiedzić Julia Hartwig i Ryszard Krynicki. Siedzieli oni naprzeciwko Andrzeja Sosnowskiego, który nieco stremowany czytał przez mikrofon podpięty do piecyka od gitary. Takie spotkania wbijają się w pamięć na długo – wspomina Grzegorz Jędrek z Bramy Grodzkiej Teatr NN. – Dzięki mieszkańcom Lublina w trakcie festiwalu Miasto Poezji nasze miasto zamienia się w faktyczną stolicę poezji – dodaje.

Na zgłoszenia Mieszkań Poezji organizatorzy czekają do 5 maja. – Mamy nadzieję, że po raz kolejny uda nam się zaprzeczyć poglądowi, że prawie nikt już nie czyta książek i nikogo nie obchodzi poezja – mówi Jędrek.

Do pomocy przy festiwalu zgłosiło się w tym roku ponad 100 wolontariuszek i wolontariuszy.

Więcej informacji na stronie http://miastopoezji.pl/ 

 

Czytaj więcej o: Lublin kultura Miasto poezji
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna