CGK-hp

Żonglerzy i sztukmistrze w weekend w Lublinie

Dodano: 15 maja 2015, 16:45

W najbliższy weekend odbędzie się już piąta edycja Żonglerskiej Lubelskiej Konwencji ŻeLKa – organizowanego przez Fundację Sztukmistrze i Uczelniany Samorząd Studentów KUL międzynarodowego spotkania osób związanych ze sztuką Nowego Cyrku.

Przyjadą zarówno profesjonalni artyści jak i hobbyści, pasjonaci takich dziedzin jak żonglerka, akrobatyka powietrzna, hula hop, diabolo, fireshow czy slackline.

Zgodnie z żonglerskim zwyczajem, poza wspólnym treningiem i specjalistycznymi warsztatami, w ramach konwencji odbędzie się wiele interesujących (również dla nie-żonglerów) wydarzeń.

Szczególnie warto zobaczyć Galę, czyli spektakl złożony z etiud artystów z Polski, Szwecji, Finlandii i Niemiec i Ukrainy, prezentujących różne dyscypliny Nowego Cyrku. Warto zaznaczyć, że na Gali wystąpi m.in. Emil Dahl, absolwent sztokholmskiego DOCH - Uniwersytetu Cyrku i Tańca, aktualny rekordzista świata w żonglerce maczugami! Gala odbędzie się 16 maja o godz. 18.00 w Auli Kard. Stefana Wyszyńskiego na KUL.

Po Gali, na godzinę 21.00 organizatorzy ŻeLKi zapraszają do Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim, gdzie odbędzie się szereg pokazów fireshow, czyli Noc Ognia. Atmosfera będzie na pewno gorąca!

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Szczegółowy program dostępny jest na stronie www.sztukmistrze.pl/zelka

Wydarzenie realizowane jest dzięki wsparciu finansowemu Miasta Lublin i Województwa Lubelskiego.

Czytaj więcej o: Konwencja żonglerska Lublin
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna