Festiwale

10. edycja Jazz Bez w Lublinie

Dodano: 1 grudnia 2017, 11:03
Autor: Damian Drabik

(fot. materiały organizatora)

Co Gdzie Kiedy. W dniach 7-8 grudnia w Lublinie po raz dziesiąty odbędzie się wędrujący festiwal muzyczny Jazz Bez. W tym roku w naszym mieście wystąpią muzycy z Polski, Ukrainy, Stanów Zjednoczonych i Australii.

Gwiazdą tegorocznej edycji festiwalu w Lublinie będzie australijskie trio jazzowe The Necks. To formacja założona w 1987 roku przez Chrisa Abrahamsa, Tonego Bucka oraz Lloyda Swantona. Artyści zaprezentują się w Lublinie w czwartek, 7 grudnia o godz. 19 w Studiu Koncertowym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2).

- The Necks przekraczają granice stylistyczne – łączą muzykę improwizowaną z jazzem, post-rockiem, ambientem, minimalizmem, elektroniką. Ich improwizacje powoli rozwijają się i zaczarowują hipnotycznym groovem. Przy pozornej prostocie, rzucają nowy, coraz silniejszy urok na słuchacza. I trudno powiedzieć, co to właściwie za muzyka - twierdzą organizatorzy koncertu.

W piątek, 8 grudnia, na scenie Radia Lublin wystąpią Joseph Wieniawski Sextet oraz Mark Tokar Group.

Poszczególne festiwalowe koncerty odbywać się będą w Studiu Koncertowym Radia Lublin. Bilety (The Necks - 30/40 zł; koncerty piątkowe - 20 zł) dostępne na portalu tiketto.pl i w kasie Centrum Kultury.

Jazz Bez to festiwal, którego celem jest dialog poprzez muzykę i wymianę artystyczną. Pomysłodawcy chcą łączyć artystów po obu stronach granicy Shengen. Przez lata inspiruje kolejne miasta i artystów do włączenia się w ideę festiwalu.

Program:

Czwaretek, 7 grudnia:
- godz. 19 - The Necks

Piątek, 8 grudnia:
- godz. 19 - Joseph Wieniawski Sextet
- godz. 20.30 - Mark Tokar Group

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna