Festiwale

Anielsko i diabelsko w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 września 2012, 17:22

W czwartek, 13.09, miastem zawładną istoty nieziemskie. Rozpoczynają się wydarzenia trzeciej edycji projektu „Anioły i Diabły – Zaczarowany Lublin. Festiwal legend Lubelszczyzny”.

Dzieci, młodzież i osoby dorosłe – w tym z niepełnosprawnościami, brali udział w cyklu warsztatów edukacyjno-artystycznych. Ich efektem są m.in.: wydane dwie edukacyjne gry planszowe na temat legend lubelskich i jedna gra w wersji elektronicznej oraz dwie Animacje Legend Lubelskich – o Czarciej Łapie i o Śnie Leszka Czarnego.

Program festiwalu:
Czwartek
Od godz. 9.15 do 17.00 w Lubelskiej Trasie Podziemnej przez cały dzień wyświetlane będą Animacje Legend Lubelskich. Dzieci w piwnicach dawnego Trybunału Koronnego witać będzie lubelski Czart, który przy wejściu do podziemi, odda je pod opiekę Wędrownego Dziada, opowiadacza legend. Ten zaprowadzi je do „Laterna Magica”, z której będą projektowane animacje. Przy wyjściu z podziemi czekać będzie postać Michała Archanioła, który wręczy każdemu dziecku grę planszową nt. lubelskich legend.
Godz. 17.30 – prezentacja Animacji Legend Lubelskich w Ośrodku „Brama Grodzka – Teatr NN” z udziałem twórców.
Piątek
Godz. 10.30 – Turnieju o Puchar „Odkrywcy Legend Lubelszczyzny” na Starym Mieście
Od godz. 10.30 do 12.30 na Starym Mieście zostaną rozstawione namioty, w których mieszkańcy Lublina będą mogli zagrać w gry planszowe na temat legend. Zostanie zaprezentowany pokazowy egzemplarz gry dla młodzieży i dorosłych w kilkakrotnie większej skali. Kmo.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna