Festiwale

Board Mania dla fanów gier planszowych i karcianych (program festiwalu)

Dodano: 30 lipca 2016, 17:12
Autor: Damian Drabik

fot. materiały organizatora
fot. materiały organizatora

Już 6 sierpnia w Lublinie wystartuje trzecia edycja cieszącego się coraz większą popularnością festiwalu gier planszowych i karcianych – Board Mania! Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) ponownie stanie się wielką areną dla miłośników analogowych potyczek. Z tej okazji w tym roku do dyspozycji graczy oddanych zostanie więcej sal.

Pierwsza edycja festiwalu odbyła się rok temu. Ze względu na szerokie zainteresowanie (przez salę Oratorium przewinęły się setki graczy, a wielu nowicjuszom już po pierwszym kontakcie gry przypadły tak do gustu, że wracali do CK codziennie) organizatorzy w styczniu tego roku przygotowali edycję zimową, która także cieszyła się olbrzymią popularnością. Teraz Board Mania powraca z zupełnie nowymi atrakcjami.

Startujemy w sobotę, 6 sierpnia o godz. 12.Tradycyjnie inauguracja festiwalu połączona będzie z weekendem wydawców i dystrybutorów. Przez dwa weekendowe dni zaprezentowane zostaną najnowsze tytuły oraz prototypy, a także znane i lubiane hity. Będziemy mogli zobaczyć m.in. prototypową planszową wersję bestsellerowej gry komputerowej – „This War of Mine”. Nie zabraknie konkursów i rodzinnych gier, spotkań z wydawcami oraz wspólnej zabawy. Wielką atrakcją będzie również obecność Rebel Game Truck. Przed budynkiem CK stanie mobilny games room i sklep w jednym, dzięki czemu będzie można grać w gry planszowe również na świeżym powietrzu. Wśród wydawców będą m.in. Baldar, Black Monk, Bomba Games, Fabryka Gier Historycznych, G3, Galakta, Games Factory Publishing, Hobbity, Portal Games, Rebel.

Co tydzień od poniedziałku do piątku (od 8 do 26 sierpnia) organizowany będzie tak zwany „Games Room”, który będzie działał w godz. 12-20, a w wybrane dni nawet do 22. - Będziecie mogli korzystać z ogromnej biblioteki kilkuset znakomitych gier, dodatkowo wzbogaconych nowymi tytułami, które zostawili nam wydawcy podczas dwóch poprzednich edycji festiwalu. Cytadela Syriusza zadba zarówno o koneserów, jak i nowicjuszy w temacie gier planszowych i karcianych – zachęcają organizatorzy.

 

Zupełną nowością w czasie tej edycji festiwalu będzie weekend seniorów i juniorów (13-14 sierpnia). W tych dniach organizatorzy w szczególności zapraszają osoby starsze, które lubią czasami rozegrać partię brydża, czy szachów. Być może jeszcze nie słyszeli o nowoczesnych grach planszowych i nie wiedzą, jak barwną i ciekawą rozrywką mogą być dla każdego - bez względu na wiek.

W przedostatni weekend sierpnia (20-21) odbędzie się XIX już edycja Analogowego Grania. - Analogowe Granie prezentuje ofertę gier planszowych i karcianych dla uczestników w różnym wieku. To wyjście naprzeciw potrzebie integracji poza przestrzenią wirtualną. Przedsięwzięcie promuje rozwój i edukację poprzez zabawę. Jest też sposobem na oderwania się od codziennych zajęć oraz komputera – przekonują organizatorzy.

Tegoroczna wakacyjna Board Mania zakończy weekendem turniejowym (27-28 sierpnia), w czasie którego wszyscy chętni będą mogli zmierzyć się w walce o atrakcyjne nagrody. Wśród gier, w które będzie można zagrać w systemie turniejowym są m.in.: „Herosi”, „Osadnicy”, Cthulhu Światy”  i „Star Wars: X-Wing”.

Tym razem organizatorzy udostępnią graczom w Centrum Kultury większą przestrzeń. Do dyspozycji graczy oddane zostaną aż dwa poziomy. W Oratorium oraz na poziomie „0” będzie można grać w tytuły imprezowe, rodzinne i dla dzieci. Poziom „-1” zostanie opanowany przez planszówkowych koneserów oraz wszystkich tych, którym temat gier bez prądu nie jest obcy, są ciekawi nowości, zapowiedzi i prototypów. Przez cały okres trwania festiwalu będziecie mogli również korzystać z ogromnej biblioteki gier Lubelskiego Stowarzyszenia Fantastyki „Cytadela Syriusza”.

Otwarcie festiwalu będzie miało miejsce w sobotę, 6 sierpnia o godz. 12 w Oratorium Centrum Kultury. Board Mania potrwa do niedzieli, 28 sierpnia. Wstęp na poszczególne wydarzenia jest wolny.

 

Szczegółowy program festiwalu:

 

Weekend wydawców i dystrybutorów

 

Sobota 06.08.2016 - Niedziela 07.08.2016

Godz.: 12:00-20:00

Sala: Oratorium / poziom „0” i „-1” Centrum Kultury

 

GAMES ROOM

 

Poniedziałek 08.08.2016 – Piątek 12.08.2016

Wtorek 16.08.2016 – Piątek 19.08.2016

Poniedziałek 22.08.2016 – Piątek 26.08.2016

Godz.: 12:00-20:00

Sala: Oratorium CK

 

Weekend seniorów i juniorów - planszówki bez ograniczeń

 

Sobota 13.08.2016 – Niedziela 14.08.2016

Godz.: 12:00-20:00

Sala: Oratorium CK

 

ANALOGOWE GRANIE 

 

Sobota 20.08.2016 – Niedziela 21.08.2016

Godz.: 14:00-21:00

Sala: Oratorium CK

 

Weekend Turniejowy

 

Sobota 27.08.2016 i Niedziela 28.08.2016

Godz.: 12:00-20:00

Sala: Oratorium CK / Podziemie CK

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna