Festiwale

Board Mania powraca do Centrum Kultury (program)

Dodano: 7 stycznia 2017, 20:35
Autor: Damian Drabik

fot. materiały organizatora
fot. materiały organizatora

Już po raz czwarty lubelscy miłośnicy gier planszowych i karcianych będą mieli okazję bawić się podczas Festiwalu Board Mania organizowanym przez Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12). Druga zimowa edycja odbędzie się w dniach 14-29 stycznia. Na uczestników czeka szereg atrakcji i niespodzianek.

Festiwal Gier Planszowych i Karcianych Board Mania po raz pierwszy został zorganizowany w wakacje 2015 roku. Impreza cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że organizatorzy postanowili powtórzyć wydarzenie w ferie zimowe. Obecnie Board Mania to już tracycja w Centrum Kultury - przed nami czwarta już edycja imprezy, podczas której Centrum Kultury odwiedzają setki miłośników analogowej rozrywki.

W tym roku festiwal rozgrywał się będzie na dwóch poziomach budynku CK. W podziemiach będzie można korzystać z wypożyczalni, zaopatrzonej przez współpracujące wydawnictwa w kilkaset gier - zarówno najnowszych, jak i klasycznych. Z kolei na poziomie "0" w Sali Oratorium będzie zorganizowane miejsce dla młodszych graczy i rodzin.

Tradycyjnie na co dzień będzie można po prostu odwiedzić Centrum Kultury i przetestować dowolnie wybraną grę (wypożyczalnia czynna będzie od 12 do 20). To zabawa dla każdego bez względu na zainteresowania, wiek czy doświadczenie. Nie zabraknie osób, które wytłumaczą zasady rozgrywki.

Z kolei w weekendy odbywać się będą wydarzenia tematyczne oraz turnieje i konkursy. Podczas weekendu inauguracyjnego (14-15 stycznia) odbędzie się duży turniej "Magic the Gathering". Tematem weekendu będzie projektowanie nowowczesnych gier planszowych. Centrum Kultury odwiedzą znani polscy projektanci - Wiola Kijowska, Marcin Ropka i Adam Kwapiński, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem prowadząc prelekcje i warsztaty projektowe.

Wśród wydawców, którzy zaprezentują swoje produkty podczas Festwiwalu, są m.in.: Baldar, Black Monk, Board & Dice, Cube – Factory of ideas , Egmont Polska, Galakta, Games Factory Publishing, Granna, Lacerta, Portal, Phalanx, Rebel.

PROGRAM:

Sobota 14.01.2016 - Niedziela 15.01.2016
Godz.: 12:00-20:00

Inauguracja festiwalu. Spotkania z projektantami i wydawcami gier planszowych. Prezentacja najnowszych tytułów i prototypów, a także znanych i lubianych gier najlepszych polskich wydawnictw. Wspólna nauka, gra, mini-turnieje i konkursy z nagrodami.

Poniedziałek 16.01.2017 – Piątek 20.01.2017
Poniedziałek 23.01.2017 – Piątek 27.01.2017
Godz.: 12:00-20:00 Piwnice CK / Poziom "-1"
Godz. 10:00-18:00 Oratorium CK / Poziom "0" BOARD MANIA KIDS

Cieszący się ogromną popularnością Games Room będzie działał w ciągu tygodnia, przez cały czas trwania festiwalu. Podczas tej edycji będzie można korzystać z ogromnej biblioteki kilkuset znakomitych gier aż w dwóch miejscach. W sali Oratorium na poziomie "0" będzie mieścić się strefa "Board Mania Kids", którą zaopiekuje się Fundacja TRACH. W podziemiach będzie natomiast można zagrać w bardziej wymagające tytuły, przetestować nowości, czy też wziąć udział w turniejach.

Piątek 20.01.2017 – Niedziela 22.01.2017
Godz.: 20:00-20:00

Analogowe Granie – 48 godzin z planszówkami. To już XXV edycja Analogowego Grania. Z okazji jubileuszu Centrum Kultury zaprasza na maraton planszówkowy, który będzie trwał nieprzerwanie przez cały weekend.

Sobota 28.01.2017 i Niedziela 29.01.2017
Godz.: 12:00-20:00

Weekend Turniejowy. Szczegóły na temat poszczególnych gier turniejowych, zasad uczestnictwa i inne informacje będą dostępne na facebookowym fanpage'u Board Mani, stronach wydawców oraz dedykowanych stronach wydarzeń.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna