Festiwale

Chór Aleksandrowa wystąpi w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 września 2011, 11:59

Chór Aleksandrowa
Chór Aleksandrowa

Znani na całym świecie artyści wystąpią 4 października o godz. 19 w Hali Globus w Lublinie.

Chór po raz pierwszy wystąpił w 1928 roku. W skład grupy wchodziło wtedy tylko 12 artystów – oktet wokalny, dwóch tancerzy i dwóch muzyków. Po wielu latach chór rozrósł się, wzbogacił o nowych chórzystów, solistów, tancerzy i zyskał światowy rozgłos. Chór Aleksandrowa ma wieloletnią tradycję, znakomity repertuar i popularność, o jakiej może marzyć niejeden zespół. Podczas II wojny światowej dał ponad 1500 występów na froncie i na tyłach wojsk.

Dziś pełna nazwa grupy brzmi: "Dwukrotnie odznaczony Orderem Czerwonego Sztandaru Akademicki Zespół Pieśni i Tańca Armii Rosyjskiej im. Aleksandra Wasilewicza Aleksandrowa”.

Zespół zatrudnia 186 osób i uznawany jest za jeden z najlepszych chórów męskich na świecie. Prezentuje prawdziwe mistrzostwo wokalne, a grupa taneczna niezmiennie utrzymuje się na wyżynach sztuki choreograficznej. Solistom towarzyszą narodowe instrumenty – domry, bałałajki, bajany, które genialnie współbrzmią z drewnianymi i miedzianymi instrumentami dętymi.

Obecnie chórem kieruje J. B. Uchow oraz chórmistrze: I. I. Tupikow oraz S. A. Sokołow. W repertuarze chóru znajduje się ponad 2 tysiące utworów: od piosenek żołnierskich przez pieśni narodowe, pieśni ludowe, przez muzykę sakralną po utwory kompozytorów rosyjskich i światowych, a także arcydzieła światowej muzyki popularnej.

Bilety w cenie: 150 zł, 120 zł, 100 zł i 80 zł. Można je kupić m.in. w kasie Hali Globus, Saloniku prasowym w Galerii Wolskiej, w Galerii Olimp (specjalne stanowisko) i pod numerem telefonu 509–313–727. (KMO.)

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna