Festiwale

Dni Bełżyc 2017. Wystąpią m.in. Lady Pank, Red Queen i Don Wasyl

Dodano: 9 czerwca 2017, 12:41

(fot. Urząd Miejski w Bełżycach)

Będą koncerty, zawody wędkarskie, kino pod gwiazdami i kiermasz produktów regionalnych i tradycyjnych – w piątek rozpoczynają się Dni Bełżyc. Potrwają do wtorku.

Tegoroczne Dni Bełżyc są wyjątkowe ponieważ w tym roku Bełżyce świętują swoje 600-lecie.

Piątek, 9 czerwca

Na piątek organizatorzy zaplanowali odsłonięcie tablicy z nazwą ronda „600-lecia Bełżyc” (godz. 19.30). Z kolei o godz. 20.15 na placu przy przedszkolu (ul. Bychawska) rozpocznie się występ Dziecięcej Orkiestry Dętej z Motycza. Natomiast o godz. 21 będzie można obejrzeć na świeżym powietrzu komedię kryminalną „Kingsman: Tajne służby”. – To będzie próba Kina pod gwiazdami, chcemy sprawdzić czy ten pomysł spodoba się mieszkańcom – mówi Marcin Olszak, zastępca burmistrza Bełzyc. -Może w przyszłości będziemy takie projekcje robić.

Sobota, 10 czerwca

Sobota to dzień z kuchnią regionalną i tradycyjną, ponieważ w ramach jubileuszu 600-lecia Bełżyc odbędzie się XVII regionalna edycja ogólnopolskiego konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów”. Do tegorocznego konkursu zgłoszono 80 produktów i 12 zestawów obiadowych.

Sobotnia impreza na stadionie miejskim rozpocznie się w samo południe. Potrwa do godz. 17. W programie m.in. kiermasz produktów regionalnych i tradycyjnych. Na odwiedzających czekają też degustacje – forszmaku lubelskiego, który ugotują marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski i burmistrz Bełżyc Ryszard Góra (godz. 12.45) i mięsa „puławiaka”, czyli ze świni rasy puławskiej (godz. 14.30).

Wystąpią również zespołu ludowe i przedszkolaki z Bełżyc. Zaś o godz. 16 rozpocznie się koncert zespołu Red Queen.

Kolejne imprezy zaplanowano też w miejskim Domu Kultury w Bełżycach. O godz. 17 jubileusz działalności artystycznej będzie świętować Bogdan Winiarski. Natomiast o godz. 20 będzie można obejrzeć spektakl „Sztuka” w wykonaniu Teatru „Nasz” Yasmina Rezy.

Niedziela, 11 czerwca

Niedzielne świętowanie rozpocznie się od zawodów wędkarskich o Puchar Burmistrza Bełżyc (godz. 8.30 – 12.30, zbiornik wodny w Bełżycach). Natomiast o godz. 10 rozpocznie się turniej o puchar Burmistrza Bełżyc – Grand Prix Lubelszczyzny w brydżu sportowym (Zespół Szkół Nr 2 w Bełżycach). Po południu zaplanowano występy zaproszonych gości i koncerty muzyczne. Na scenie zaprezentują się - zespołu Piękni i Młodzi (godz. 15.30), zespół Czadoman (godz. 17). O godz. 19.30 ma rozpocząć się zaś koncert zespołu Don Vasyl z gościnnym udziałem Agaty Marcewicz – Szymańskiej, zaś o godz. 21.15 ma się rozpoczną koncert zespołu Lady Pank.

Niedzielne świętowanie zakończy pokaz sztucznych ogni.

Na poniedziałek organizatorzy zaplanowali m.in. paradę młodości. We wtorek zostanie zaś m.in. odsłonięta tablica pamiątkowa z okazji 600-lecia Bełżyc.

janio
Użytkownik niezarejestrowany
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

janio
janio (10 czerwca 2017 o 16:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
cienkie to wszystko jakieś, co roku to samo tylko teraz dorobili do tego 600 lecie, na 601 lecie też tak bedzie i marszałek przyjedzie kapanie sobie robic
Rozwiń
Gość
Gość (9 czerwca 2017 o 14:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Don Wasyl kuuurt eczka,to sponsor strategiczny chyba Hoss do spółki ze znającymi przyszłość z placu kazimierskiego.Brak tylko plastikowej maryli R.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna