Festiwale

Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym. Komplet widzów w salach kinowych

Dodano: 31 lipca 2017, 17:13

Kto chce na żywo zobaczyć Agnieszkę Holland, legendarną Krystynę Loskę lub Andrzeja Seweryna powinien czym prędzej wybrać się na festiwal Dwa Brzegi do Kazimierza Dolnego. A to tylko część atrakcji, jakie na pierwszy tydzień sierpnia przygotowali organizatorzy.

Codziennie na widzów czeka kilka projekcji, w tym filmowe premiery, spotkania z aktorami, reżyserami i producentami, a także koncerty, wernisaże i inne wydarzenia towarzyszące.

W poniedziałek gościem Dwóch Brzegów była Agnieszka Holland, która dała swoją „Lekcję kina”. Reżyserka „Pokotu” spotkała się z widzami w Black Red White Cafe, a w Małym Kinie TVN publiczność obejrzała dokument „Voyage, Voyage” i wzięła udział w dyskusji o sztuce aktorskiej.

Przez weekend Festiwalowe Miasteczko było wypełnione po brzegi, a w salach kinowych – komplet widzów.

Dyrektor festiwalu Grażyna Torbicka w niezwykle ciekawy sposób zachęca widzów do obejrzenia kolejnych filmów, wciągając ich swoją opowieścią w klimat kolejnego pokazu, okraszając to wszystko ciekawostkami dotyczącymi reżyserów, aktorów i okoliczności powstania filmu.

QUIZ

Lublin w kinie. Filmowe związki z miastem

Czytaj więcej o: Kazimierz Dolny Dwa Brzegi
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (1 sierpnia 2017 o 12:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Obejrzeć na żywo Torbicką? A co to? Zoo? Mentalność ludzi z prowincji. A poza tym - kim jest na zdjęciach ten wydziargany z fatalnym uzębieniem i ta zaniedbana "kobieta" (?) bez makijażu? Artyści? Chyba z pożal się bożej łaski.
Rozwiń
Gość
Gość (1 sierpnia 2017 o 12:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sens walki Polaków w Powstaniach - Boguslaw Linda odniósł się m.in. do Powstania Warszawskiego. „To było dużo prostsze. Słyszymy to od ludzi, którzy przeżyli Powstanie Warszawskie. Oni mówią: byliśmy tak wk.....ni na tych Niemców - przez tyle lat, że nas roz.....ali po kątach, że my i tak byśmy poszli nawet żeby zginąć, ale żeby mieć chociaż te pięć minut, żeby człowiek był k..wa wolny. To samo było w Powstaniu Styczniowym. Jak miała być następna branka, jak mieli jechać na Sybir, to ludzie mówili pi...lę to: pójdę do lasu i powalczę. O to warto się bić” - mówił Bogusław Linda
Rozwiń
Gość
Gość (1 sierpnia 2017 o 11:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bogusław Linda o Powstaniu - Niemcy zło tego świata
Rozwiń
Gość
Gość (1 sierpnia 2017 o 11:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przeglądałem sporą porcję wywiadów A. Holland dla różnych polskich czasopism i gazet i nigdzie nie znalazłem w nich nawet jednego dobrego zdania na temat Polaków i w ogóle spraw polskich. Po co ja zapraszać?
Rozwiń
Gość
Gość (1 sierpnia 2017 o 11:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A. Holland o Radia Maryja i jego słuchaczach: “Irytuje mnie polityka ojca Rydzyka, dziwię się fanatyzmowi ‘moherowych beretów’, ale nie mogę patrzeć na tych ludzi jak na jakieś insekty”.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna