Festiwale

Dyjak na Festiwalu Piosenki Literackiej w Świdniku

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 listopada 2010, 13:47
Autor: (mm)

Najpierw młodzi artyści będą walczyć o nominacje do 46 Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. Później wystąpi Marek Dyjak i Andrzej Sikorowski z córką Mają. Tegoroczna edycja "Jesieni z Poezją” rozpocznie się w piątek (26 listopada) i potrwa do niedzieli (28 listopada).

W programie XI Festiwalu Piosenki Literackiej "Jesień z Poezją” będą występy artystów – zarówno tych najmłodszych, jak i tych, którzy poezją śpiewaną zajmują się już profesjonalnie. Imprezę organizuje Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku.

W piątek scena kina LOT w Świdniku zostanie zdominowana przez dzieci i młodzież. Podsumowaniem warsztatów dla dzieci prowadzonych przez Łukasza Jemiołę będą dwa koncerty o godz. 10 i 13.

W sobotę na scenie pojawią się artyści konkursowi. Rywalizować będą o nominacje do 46. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, VII edycji Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego "Nadzieja” w Kołobrzegu i do XXXVIII Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie.

Tego samego dnia o godz. 18 wystąpi Marek Dyjak z zespołem. Najnowsza płyta artysty nosi tytuł "Teraz”. Znajdują się na niej takie kompozycje jak m.in. utwór instrumentalny na płycie "Meine Frau”, czy chasydzka pieśń "Rebeka”.

W niedzielę o godz. 18 odbędzie się Koncert Galowy, na którym wystąpią laureaci konkursu. Zwieńczeniem XI Festiwalu Piosenki Literackiej "Jesień z Poezją” będzie występ Mai Sikorowskiej i Andrzeja Sikorowskiego. Ich płyta "Sprawa rodzinna” to drugi z kolei krążek tego duetu, będący dziełem lidera Grupy Pod Budą, działającej na rynku od 32 lat.

Bilety na koncerty

Koncert Łukasza Jemioły – bilety w cenie 5 zł, Marka Dyjaka – bilety w cenie 15 zł i 20 zł. Natomiast koncert Mai Sikorowskiej i Andrzeja Sikorowskiego – w cenie 35 i 40 zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna