Festiwale

Dżem, Happysad i Homo Twist na II Breakout Festival

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 sierpnia 2008, 13:43

W tym roku fani muzyki rockowej dołożą do swojego planu wakacyjnych wędrówek nową miejscowość - Cieszanów na Roztoczu.

Na granicy województw podkarpackiego i lubelskiego, odbędzie się w piątek impreza ku czci Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej.

Tadeusz Nalepa i Mira Kubasińska byli filarami legendarnego zespołu Breakout. On był liderem - komponującym, śpiewającym oraz grającym na gitarze i harmonijce. Ona była tylko wokalistką, ale jedną z najlepszych w kraju. Śpiewali zwykle oddzielnie. Jego sztandarowymi przebojami były "Kiedy byłem małym chłopcem” i "Oni zaraz przyjdą tu”. Jej największe hity to "Gdybyś kochał, hej” i "Poszłabym za tobą”.

Nalepa był przede wszystkim świetnym gitarzystą. Wymyślone i zagrane przez niego riffy w "Gdybyś kochał, hej” i "Oni zaraz przyjdą tu” są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych w historii polskiego rocka.

W ciągu czternastu lat istnienia Breakout nagrał dziesięć albumów. Najciekawsze z nich to "Na drugim brzegu tęczy” (1969), "Blues” (1971), "Ogień” (1973), "Kamienie” (1974) i "NOL” (1975). Grupa oficjalnie istniała do 1982 roku, kiedy to Nalepa rozpoczął karierę solową. Ale parokrotnie była reaktywowana na różne okazje. Marzenia fanów o wznowieniu działalności w złotym składzie ucięła w 2005 roku śmierć Kubasińskiej. Dwa lata później zmarł Nalepa.

W czerwcu ubiegłego roku, zaledwie trzy miesiące po odejściu wybitnego muzyka, jego krajanie z Rzeszowa zorganizowali tam Breakout Festival, poświęcony jego pamięci i pamięci wokalistki. Na imprezie wystąpili Dżem, Perfect, Anita Lipnicka i John Porter, Maciej Maleńczuk, Kasia Kowalska, Ewa Bem, Paweł Kukiz, Artur Gadowski, 1984, Józef Skrzek i Piotr Nalepa. Wszyscy wykonywali utwory kultowego zespołu.

W piątek odbędzie się druga edycja festiwalu. Na miejsce imprezy wybrano Cieszanów, piękną miejscowość leżącą na Roztoczu, na granicy województw podkarpackiego i lubelskiego, w połowie drogi z Jarosławia do Tomaszowa Lubelskiego. Start o 18.

Dżem, Homo Twist, Wańka Wstańka, 1984, Kruki, Happysad, Jesus Chrysler Suicide i Rockaway zaprezentują własny repertuar i po jednej piosence z dorobku kompozytorskiego Tadeusza Nalepy. Cały recital złożony z utworów mistrza wykona jego syn Piotr z towarzyszeniem zespołu Nie-bo.

Bilety - w cenie 12 zł - można kupić m.in. w lubelskim sklepie "Nr 1 na Księżycu” (ul. Peowiaków 12), w zamojskiej Piwnicy pod Rektorską (Rynek Wielki 2) i w Tomaszowskim Domu Kultury (ul. Lwowska 72).
Więcej informacji na stronie www.breakout.promo.com.pl.

Mamy dla Was bilety. Czekają w naszych redakcjach w Lublinie, Chełmie, Puławach i Zamościu w godz. 10-16 (adresy w stopce redakcyjnej na str. 2). Wystarczy przyjść z aktualnym papierowym wydaniem Dziennika Wschodniego, by otrzymać dwie wejściówki
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna