Festiwale

Dźwięki Słów 2016: Matt Elliott, Magda Umer, Ewa Błaszczyk i Chłopcy kontra Basia (program)

Dodano: 2 czerwca 2016, 09:30
Autor: Damian Drabik

Matt Elliott będzie jedną z gwiazd tegorocznej edycji festiwalu (fot. materiały prasowe organizatora)
Matt Elliott będzie jedną z gwiazd tegorocznej edycji festiwalu (fot. materiały prasowe organizatora)

3. edycja Prezentacji Form Muzyczno-Teatralnych Dźwięki Słów odbędzie się od 23 do 26 czerwca w Lublinie. Nie zabraknie cenionych artystów, ciekawych występów młodych muzyków, spotkań i spektakli. Dodatkową atrakcją będzie również wystawa.

Prezentacje Form Muzyczno-Teatralnych „Dźwięki słów” to inicjatywa, która powstała w ramach projektu Lubelski Salon Artystyczny w 2014 roku. Prezentowane są arcydzieła sceniczne, łączące osobliwe treści z muzyką, utwory słowno-muzyczne, w których istotna jest aktorska interpretacja tekstu wraz z ekspresją środków muzycznych. W tym roku odbędzie się już 3. edycja festiwalu.

– Główną ideą spotkań, jest próba połączenia wrażliwości i reakcji na współczesną sztukę, zaoferowanie pewnego rodzaju symbiozy wynikającej z działań różnych artystów w obrębie jednego rodzaju sztuki scenicznej. Mimo operowania jednym językiem, każdy z tych ludzi ma co innego do przekazania – przekonuje Irena Beata Michałkiewicz, dyrektor Lubelskiego Salonu Artystycznego.

Podczas tegorocznej imprezy obok takich nazwisk, jak Matt Elliott, Ewa Błaszczyk, czy Magda Umer, na scenie Centrum Kultury zaprezentują się także młode, ale już docenione grupy, jak Isle of Love, czy Chłopcy kontra Basia.

Szczególnym wydarzeniem festiwalu będzie prezentacja spektaklu muzycznego „Europejczycy” w Centrum Spotkania Kultur. Przedstawienie przyjedzie do Lublina z Europejskiej Stolicy Kultury – Wrocławia. – Kilka dni temu Lublin wizytował we Wrocławiu w ramach tak zwanej „Koalicji Miast”. Teraz dla odmiany to artyści z Wrocławia odwiedzą nasze miasto – mówi Michał Karapuda, dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miasta Lublin.

Wśród gości zaproszonych na tegoroczne Dźwięki Słów jest m.in. lubelska artystka Dorota Mościbrodzka, której wystawę fotografii pt. „Życie w Zenicie. Od słowa do słowa” będzie można oglądać przez cały czas trwania festiwalu. – Właśnie od dźwięku rozpoczęła się moja miłość do fotografii. Jako dziecko zakradałam się do szafy po stary aparat i naciskałam migawkę. Zakochałam się w tym dźwięku – opowiada Mościbrodzka. Zdjęcia artystki będą zilustrowane jej poezją.

Również interesującym wydarzeniem będzie spektakl „Godzina Wrońca” na podstawie fragmentów powieści Jacka Dukaja „Wroniec”. Ta muzyczna opowieść o tragedii stanu wojennego widzianej oczami dziecka, stworzona została przez studentów PWST w Krakowie. Młodzi ludzie wnieśli do prozy Dukaja wiele autorskich pomysłów.

Organizatorzy podkreślają, że na 18 wydarzeń towarzyszących Spotkaniom, tylko 6 będzie biletowanych. Na wszystkie inne, w tym na wydarzenia rozgrywające się przez cały piątek (24 czerwca), wstęp będzie bezpłatny. Do biletowanych występów należą: Recital Magdy Umer, Ewy Konstancji Bułhak, Wieczór Herbertowski Ewy Dałkowskiej, recital Ewy Błaszczyk, koncert Matta Elliotta oraz spektakl „Europejczycy”. Bilety są już dostępne do nabycia w kasie Centrum Kultury oraz na platformie internetowej TIKETTO pod tym LINKIEM.

PROGRAM

Czwartek, 23 czerwca:

godz. 16: Dorota Julianna Mościbrodzka: Życie w Zenicie. Od Słowa do słowa – otwarcie wystawy i spotkanie z autorką / Sala Mała / wstęp wolny.

godz. 18: Magda Umer: „Recital” / Sala Widowiskowa / Bilety: 40 zł / 50 zł / grupa – 35 zł.

godz. 20: premiera: Ewa Konstancja Bułhak: „Niestety to nie ty” / Sala Widowiskowa / Bilety: 35 zł / 40 zł / grupa – 30 zł.

godz. 21.15: Isle of love: „Tam gdzie cyprysy” / Wirydarz / wstęp wolny.

Piątek, 24 czerwca:

godz. 16: Teresa Drozda: 80. rocznica audycji „Podwieczorek przy mikrofonie” / Sala Czarna / wstęp wolny.

godz. 18: „Godzina Wrońca” – spektakl na podstawie fragmentów powieści Jacka Dukaja „Wroniec” / Sala Widowiskowa / darmowe wejściówki do pobrania w kasie CK.

godz. 19: Łukasz Jędras: „LOL” / Sala Widowiskowa / wstęp wolny.

godz. 20.30: Paweł Ruszkowski: „Ars poetica” / Wirydarz / wstęp wolny.

godz. 21.30: Chłopcy kontra Basia: „O” / Wirydarz / wstęp wolny.

Sobota, 25 czerwca:

godz. 15: spotkanie – Teresa Drozda: Agnieszka Osiecka – 80. rocznica urodzin / Sala Czarna / wstęp wolny.

godz. 17: Ewa Błaszczyk: „Pozwól mi spróbować jeszcze raz” / Sala Widowiskowa / Bilety: 40 zł / 45 zł / grupa – 35 zł.

godz. 19: Wieczór Herbertowski Ewy Dałkowskiej / Sala Widowiskowa / Bilety: 40 zł / 45 zł / grupa – 35 zł.

godz. 20: Gabriela Kundziewicz: „Ten taniec” / Wirydarz / wstęp wolny.

godz. 21: Coals: „Homework Songs” / Wirydarz / wstęp wolny.

Niedziela, 26 czerwca:

godz. 15: Spotkanie bliskiego stopnia. Rozmowa i piosenki – spotkanie z Piotrem Szczepanikiem / Sala Czarna / wstęp wolny.

godz. 18: Matt Elliott: „The Calm Before” / Sala Widowiskowa CK / Bilety: 40 zł / 45 zł / grupa – 35 zł.

godz. 19.30: spektakl muzyczny „Europejczycy” / Sala Operowa CSK / Bilety: 55 zł / 65 zł / grupa – 45 zł.

godz. 21: Nic Wielkiego: „Syjamskie bliźnięta”.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna