Festiwale

Festiwal Bożego Narodzenia 2011 w Lublinie (program)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 grudnia 2011, 13:58
Autor: Kmo

W sobotę przy ul. Złotej już będzie Szopka Bożonarodzeniowa (Wojciech Nieśpiałowski)
W sobotę przy ul. Złotej już będzie Szopka Bożonarodzeniowa (Wojciech Nieśpiałowski)

Od soboty, 17.12, do 1 stycznia trwać będzie Festiwal Bożego Narodzenia. Już po raz kolejny na Starym Mieście spotkają się mieszkańcy Lublina, żeby razem świętować, dzielić się opłatkiem, śpiewać kolędy, ale też smakować wigilijne potrawy, słuchać muzyki, wreszcie – być razem. Można będzie zrobić przedświąteczne zakupy.

Miejscem, przy którym najchętniej i najczęściej będziemy się spotykać, będzie bożonarodzeniowa szopka obok Bazyliki Ojców Dominikanów.

Organizatorami Festiwalu Bożego Narodzenia są ojcowie Dominikanie, Urząd Marszałkowski, Gmina Lublin.

Ojcowie Dominikanie już po raz dwunasty zapraszają do wspólnego, świątecznego stołu. Wigilijna wieczerza będzie miała miejsce w niedzielę (18 grudnia) od godz. 16.00

– Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się z nami podzielić opłatkiem – mówi Ojciec Robert Głubisz, przeor klasztoru Dominikanów. – Chcemy przygotować 700 paczek dla najbardziej potrzebujących dzieci. W tej chwili mamy przygotowanych ok. 400, ale wciąż czekamy, nadal – do niedzieli, można przynosić do zakrystii albo gotowe paczki albo słodycze, zabawki. W przygotowaniu wigilijnej wieczerzy pomaga nam wielu ludzi dobrej woli, wiele instytucji. W ten wyjątkowy wieczór złóżmy sobie życzenia i bądźmy razem.

Kiermasz bożonarodzeniowy zorganizował Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

Festiwal Bożego Narodzenia 2011 (program)

Sobota (17 grudnia), Stare Miasto, ul. Złota

Godz. 11.30–16.00 – ubieranie choinki, śpiewanie pastorałek. Opowieści świąteczne przy choince.
Do godz. 17.00 występy zespołów muzyczno-wokalnych, kolędniczych, koncerty kapel, pokaz wypieku świątecznego pieczywa, koncert kolęd i współczesnej pieśni kolędowej.
O godz. 14.10 "Czekoladowe inspiracje – zabawa z czekoladą”, pokaz na scenie. Godz. 16.00 koncert "Daniel Gałązka z Zespołem”.
W sobotę przy ul. Złotej już będzie Szopka Bożonarodzeniowa.

Niedziela (18 grudnia)

Godz. 12.00–17.00 – zabawy przy udekorowanej choince, zdjęcia z Mikołajem na saniach.
Od godz. 12.00: tradycje świąteczne Europy – rozmowa prowadzącego z zaproszonym gościem, występ kapeli "Aleksandrowiacy”, świąteczne potrawy – pokaz kulinarny, koncert zespołu "LL Band”.
O godz. 14.30 tradycyjny stół wigilijny – degustacja potraw świątecznych.
Godz. 15.00 koncert zespołu "LL Band”.
O godz. 16.00 w bazylice o.o. Dominikanów msza św. za mieszkańców miasta.
Od 17.00 Wigilia Starego Miasta – poczęstunek restauratorów, życzenia i dzielenie się opłatkiem (ul. Złota – plac wokół Trybunału), występ teatru "Panopticum” z MDK "Pod Akacją” – "Święta Noc”. Kolędy śpiewają chóry – "Kamertonik”, "Konsanas”, "Sławiniacy”, "Suchynianki”, "Kowalanki”, "Krajka”, Chór Ponad Granicami CJKP UMCS. Będą prezenty dla dzieci, wystąpi Teatr Ognia "Arrindal”.

Wtorek (20 grudnia)

Przy szopce (ul. Złota) kolędują uczniowie i dzieci z: Gimnazjum nr 9; Przedszkola nr 18; ZS nr 10; Przedszkola nr 26; Przedszkola nr 63, Przedszkola nr 11 i "Trzydziestkowe nutki”.
O godz. 19.00 w Bazylice o.o. Dominikanów "Mesjasz” – oratorium Handla. Kolędowania dla najmłodszych w dniach 20–22 przy Szopce Bożonarodzeniowej oraz w Krużgankach Klasztoru o.o. Dominikanów (ul. Złota 9).

Środa (21 grudnia)

W godz. 11.00–15.00, krużganki Klasztoru o.o. Dominikanów, (ul. Złota 9) będą obecne Siostry z Madagaskaru, Ojcowie Biali Misjonarze Afryki –o. Otto Katto z Ugandy, Siostry Białe Misjonarki Afryki. Będzie śpiewanie kolęd w obcych językach np. suahili, malgaskim, pokaz zdjęć i filmów np. z Afryki, prezentacja sztuki afrykańskiej, opowieści np. o Afryce, Madagaskarze, nauka tańca np. z Afryki, Madagaskaru.

Czwartek (22 grudnia)

W godz. 9.00–15.00 – kolędy na flażoletach z towarzyszeniem bębnów poprowadzi Janusz Woźniak (dla kl. I–VI), Ewa Noga aniołki i granie kolęd na rurkach (dla kl. I-VI), kino Bożonarodzeniowe dla dzieci.
We wtorek (27 grudnia) przy szopce bożonarodzeniowej o godz. 17.00 wystąpi Kapela Drewutnia. W środę (28 grudnia) o godz. 19.00 program Ernesta Brylla i Marcina Stycznia "Zejdźmy się jak na Wigilię”, w czwartek (29 grudnia) o godz. 17.00 kolęduje zespół "Sławiniacy”, o godz. 18.00 wspólne kolędowanie z VIP-ami.

Wtorek (27 grudnia)

Przy szopce bożonarodzeniowej o godz. 17.00 wystąpi Kapela Drewutnia.

Środa (28 grudnia)

O godz. 19.00 program Ernesta Brylla i Marcina Stycznia "Zejdźmy się jak na Wigilię”.

Czwartek (29 grudnia)

O godz. 17.00 kolęduje zespół "Sławiniacy”, o godz. 18.00 wspólne kolędowanie z VIP-ami.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna