Festiwale

Festiwal Fiesta Alegria w Lublinie: Zabawa po hiszpańsku

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 września 2011, 08:27

Podczas festiwalu zagra zespół Que Passa z Krakowa<br />
 (Materiały organizatora)
Podczas festiwalu zagra zespół Que Passa z Krakowa
(Materiały organizatora)

Koncerty, spektakle, warsztaty taneczne i wiele innych atrakcji. To wszystko od 5.09 do niedzieli podczas Festiwalu Kultury Iberyjskiej Fiesta Alegría.

– Fiesta Alegría to święto radości, którą chcemy zarazić Lublin. Promujemy różnorodność kultur Półwyspu Iberyjskiego i Ameryki Łacińskiej. Festiwal ukazuje przenikanie się kultury galicyjskiej, baskijskiej, kastylijskiej, latino, hiszpańskiej i portugalskiej – podkreśla Agata Will, koordynatorka festiwalu.

Tegoroczna edycja ukazuje nie tylko przeplatanie się kultur związanych z Półwyspem Iberyjskim, ale skupia się na dialogu między Iberią a Polską. – Zobaczymy, jak teksty Ewy Demarczyk brzmią w aranżacji flamenco, jak kultura polska inspiruje Hiszpanów – podkreśla Will.

W programie tegorocznego festiwalu każdy znajdzie coś dla siebie. Będą koncerty, spektakle, filmy, warsztaty taneczne, językowe i filmowe, fiestas flamencas oraz kiermasz książek do nauki języka hiszpańskiego i portugalskiego. Amatorzy kina będą mogli zobaczyć cykl filmów hiszpańskich.

Fiesta Alegría to także teatr. Zobaczymy m.in. spektakl "Infantka” według T. Kantora w wykonaniu warszawskiego Teatru Tańca Nie Tylko Flamenco oraz "Flamenco namiętnie” w reż. Krystyny Jandy, w którym piosenki Ewy Demarczyk będą przeplatać się z hiszpańskimi melodiami. W programie znalazł się też pokaz flamenco oraz recital starych pieśni hiszpańskich.

Fiesta Alegria - pełny program festiwalu
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna