Festiwale

Festiwal HelloFolks w Muszli Koncertowej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 sierpnia 2014, 12:43
Autor: Kmo

W sobotę i niedzielę (9 i 10 sierpnia) w Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim Międzynarodowy Festiwal Nowej Muzyki Folkowej "HelloFolks.

Wydarzenie zainaugurowane przez Marcina Puszkę jako audycja nadawana w Radiu Centrum w Lublinie w 2010 roku przekształciło się w festiwal. Po przerwie spowodowanej remontem Ogrodu Saskiego i muszli koncertowej, wraca na jej scenę. HelloFolks podzielony został na dwa dni - dzień punkowy i dzień metalowy, tak żeby każdy fan folkowego grania, mógł znaleźć coś dla siebie.

W sobotę Folk Punk Day. Wystąpią:

Godz. 17.30 - "Hańba”. Ich występ to muzyczna podróż w czasie do Polski sprzed II wojny światowej.
Godz. 18.30 - "Dzieciuki”. Grają melodie zahaczające o klimaty celtyckie.
Godz. 19.30 - "Troty”. Zamiast gitary elektrycznej mają banjo, zamiast gitary solowej - flet. To grupa z Rzeszowa, która wprowadza świeży powiew na nieco skostniałej już scenie punkowej
Godz. 21.15 - "Molly Malone's”. Prezentują udany mariaż melodyjnego punk rocka z celtyckim folkiem oraz muzyką żeglarską.

W niedzielę Folk Metal Day. Wystąpią:
Godz. 17.30 - "Netherfell”. Zespół charakteryzuje mnogość instrumentów wykorzystywanych w muzyce
Godz. 18.15 - "Tin Sontsa”. Mimo niestabilnej sytuacji na Ukrainie zdecydowali się przyjechać i wykrzyczeć, wyśpiewać swój ból. Lider zespołu kilkakrotnie był ofiarą politycznych represji.
Godz. 19.30 - "Litvintroll”. To jedna z najlepszych formacji folk metalowych na świecie z ogromnym szacunkiem dla muzycznej spuścizny przodków.
Godz. 21.15 - "Niburta”. Węgierskie objawienie sceny folk metalowej. Szalona 10. osobowa orkiestra serwuje mix metalcore muzyki bałkańskiej i folku węgierskiego
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Ogród Saski HelloFolks
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna