Festiwale

Festiwal Jazz Bez w Lublinie (program)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 listopada 2010, 20:59

Polsko-ukraiński festiwal muzyczny rozpocznie się w piątek (3.12) i potrwa do poniedziałku. Koncerty będą odbywały się w Warsztatach Kultury przy ul. Popiełuszki 5.

Jazz Bez to festiwal, który ma 10 lat. Tradycja muzycznych spotkań rozrosła się do ogromnego wydarzenia, angażującego coraz więcej miast. Wszystko zaczęło się od koncertów zespołów z Lwowa i Przemyśla. Tegoroczna edycja (w Lublinie zorganizowana po raz trzecie) to aż cztery dni z muzyka jazzową!

* W piątek (3 grudnia) o godzinie 20 wystąpi szwajcarsko-niemiecka formacja Full Blast. Projekt tria (Peter Brotzmann, Marin Pliakas, Michale Wertmueller) to połączenie free jazzowych i rockowych dźwięków. Zespół wydał płyty: Full Blast oraz Black Hole.

* W sobotę 4 grudnia szykują się dwa koncerty. O godzinie 18 wystąpi rosyjski zespół Pervoe Sonce. Siedmioosobowa kapela tworzy muzyczne obrazki. Brzmienie zespołu uzyskiwane z wibrafonu, wiolonczeli, basu, gitar, trąbki, kontrabasu i bębnów to niebanalne kompozycje czerpiące inspiracje z różnych stylów. Dwie godziny później wystąpią Tryki – nowy, lubelski projekt muzyczny. Tryki to Gerard Lebik (saksofonista, klarnecista), Dominik Trębski (trębacz, instrumenty klawiszowe) oraz dj Papa Zura (gramofony, sampler, komputer).

* 5 grudnia (niedziela) o godzinie 18 wystąpi Maryna Zakharowa i Ochran Ahabejli. Zakharowa jest ukraińską śpiewaczką i pianistką. Z wokalistką wystąpi perkusista.

Na zakończenie festiwalu organizatorzy przygotowali dwa koncerty.

* 6 grudnia o godzinie 18 zagra Litviniuk Acoustic Jazz. Zespół to najnowszy projekt muzyków zespołu ShockolaD. Dwie godziny później wystąpi Sushkin & Sex Machine Band. Sushkin (wł. Jamek Claun) to wokalista i trębacz. Sushkin & Sex Machine Band to taneczne, funkowe dźwięki.

Karnet jednodniowy na festiwal kosztuje 10 zł. Karnet na wszystkie wydarzenia – 30 zł. Można je kupić w Warsztatach Kultury (ul. Popiełuszki 5).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna