Festiwale

Festiwal Kapel i Śpiewaków w Kazimierzu Dolnym

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 czerwca 2011, 14:22

Trwa Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym i konkursowe prezentacje. Kazimierski Rynek, ulice i bulwar rozbrzmiewają muzyką ludową z różnych stron Polski (24-26.06).

Od soboty artyści ludowi prezentują rękodzieło na straganach ze sztuką wszelaką, z wyrobami regionalnymi, rzemiosłem, w ramach otwartych o godz. 9 – 44 Targów Sztuki Ludowej.

Nowością tegorocznej edycji festiwalu jest Konkurs Folkloru Rekonstruowanego. Wystąpią w nim soliści i grupy wykonawcze, którzy repertuar muzyczny przyswoili inną drogą niż tradycyjna.

W sobotę w programie jest też wieczorna zabawa ludowa z udziałem kapel festiwalowych, kapel zagranicznych z Litwy i Ukrainy, oraz koncert Orkiestry Świętego Mikołaja.

W niedzielę o godzinie 10.30, po mszy świętej w intencji uczestników festiwalu, na Rynek ruszy barwny korowód ludowych muzyków i śpiewaków. W samo południe ogłoszone zostaną wyniki i odbędzie się koncert laureatów. Festiwal zakończy koncert "Lubelszczyzna żegna gości festiwalowych”.

Czynny jest Klub Festiwalowy "Tyndyryndy”, w którym w godz. 10.30–14.00 – zajęcia muzyczne i rękodzielnicze dla dzieci; godz. 10.30 – Warsztaty muzyczne "Skrzypce od Tomaszowa Mazowieckiego”; godz. 15.30 – polskie rytmy taneczne, warsztaty tańca, warsztaty śpiewu białego; o godz. 20.00 – wieczór opoczyński, a o godz. 22.00 – Dom Tańca.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna