Festiwale

Festiwal Najstarsze Pieśni Europy (program)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 września 2014, 11:47

Koncerty, noce tańca, konferencja naukowa. Nie przegap jubileuszowej. 15 edycji Międzynarodowego Festiwalu „Najstarsze Pieśni Europy" (2-4.10). Wszystko gratis.

Między 2 a 4 października będzie trwał w Lublinie festiwal, który stwarza okazję do posłuchania utworów, których nigdzie indziej nie usłyszymy. Organizatorzy z Ośrodka Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża” proponują także spotkania z naukowcami i teoretykami, którzy wezmą udział w zaplanowanej na 3 i 4 października międzynarodowej konferencji poświęconej ludowej wizji stworzenia świata w kontekście pieśni tradycyjnych.

Spotkanie artystów, naukowców, badaczy, sympatyków tradycyjnej muzyki będzie szczególne z powodu sobotniego benefisu zespołu Drewo (na zdjęciu) z gościnnym udziałem zespołów: Dziczka i Warszawa Wschodnia, zespołu Krajka i Zespołu Międzynarodowej Szkoły Muzyki Tradycyjnej.

35-letni jubilat z Kijowa, zapoczątkował na Ukrainie odtwarzanie autentycznej tradycyjnej muzyki wiejskiej. Założyli ją studenci i wykładowcy Narodowej Akademii Muzycznej. Uczczenie w czasie festiwalu urodzin Drewa bierze się stąd, że zespół współpracuje z lubelską Fundacją Muzyka Kresów a jego członkowie są wykładowcami Międzynarodowej Letniej Szkoły Muzyki Tradycyjnej.

Program


2 PAŹDZIERNIKA (czwartek).

Godz. 19 Polskie pieśni tradycyjne - KOMPANIA WOŁOCZEBNA z Podlasia, Warmii i Małopolski, ZESPÓŁ MIĘDZYNARODOWEJ SZKOŁY MUZYKI TRADYCYJNEJ z Lublina;

20.30: Serbskie pieśni tradycyjne - zespół MOBA z Belgradu, Serbia (Studio Radia Lublin, ul. Obrońców Pokoju 2). 22: Noc tańca, polskie i serbskie tańce tradycyjne (Oratorium, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12).


3 PAŹDZIERNIKA (piątek).

10-14: Międzynarodowa konferencja (Sala Rozdroży 1 CK);

19: Białoruskie pieśni tradycyjne - zespół ZOŁOTOJ WOZRAST ze wsi Zołotucha Kalinkowiczskij, Białoruś;

20.30: Litewskie pieśni tradycyjne - zespół RATILIO z Wilna, Litwa (Studio RL);

22.00 Białoruskie i litewskie tańce tradycyjne (Oratorium CK).


4 PAŹDZIERNIKA (sobota).

10-14: Międzynarodowa konferencja (Sala Rozdroży 1 CK);

19.00 Ukraińskie pieśni tradycyjne - zespół DREWO z Kijowa, Ukraina z gościnnym udziałem zaproszonych zespołów (Studio RL);

22: Polskie i ukraińskie tańce tradycyjne (Oratorium, CK).
(oprac. reda)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna