Festiwale

Festiwal Piosenki Studenckiej i Turystycznej "Bakcynalia 2008”

  Edytuj ten wpis

Dom o Zielonych Progach, Tomasz Jarmużewski, Słodki Całus Od Buby, Andrzej Koczewski i Marek Górski oraz Cisza Jak Ta wystąpią w sobotę w Lublinie.

Wędrówki górskimi szlakami, ognisko na połoninie o zachodzie słońca, nocne śpiewy w schronisku turystycznym. Lubisz takie klimaty? Możesz je mieć, nie wyjeżdżając z miasta. Przywołają je w swoich piosenkach uczestnicy Festiwalu Piosenki Studenckiej i Turystycznej "Bakcynalia 2008”

Bakcynalia były w latach ‘70 i ‘80 jednym z największych festiwali muzycznych w Polsce. Do Chatki Żaka przybywały tłumy fanów z miasta i kraju. Publiczność śpiewała ze znanymi artystami ich przeboje i była świadkiem debiutów późniejszych sław.

W latach ‘90 impreza podupadła, a w końcu zamarła. Jednak w ubiegłym roku nastąpiła jej mała reaktywacja w wyniku zwiększającego się powodzenia turystycznych koncertów z cyklu "W górach jest wszystko, co kocham”.

Z roku na rok przyciągały więcej i więcej słuchaczy, więc odbywały się w coraz większych salach. Aż w końcu trafiły do sali widowiskowej Chatki Żaka. Na imprezę "W górach - śladami Bakcynaliów” z kilkugodzinnym koncertem, wystawą i pokazem slajdów z gór przyszło kilkaset osób.

Teraz nastąpi właściwe odrodzenie festiwalu. Zaplanowano trzy duże koncerty i dodatkowe atrakcje. W "Koncercie konkursowym” początkujący artyści zawalczą o laury.

W koncercie "W górach jest wszystko, co kocham” wystąpią muzycy związani tak zatytułowanym cyklem: zespół Cisza Jak Ta, Tomasz Jarmużewski i kapela Dom o Zielonych Progach. Zaprezentuje się także grupa Żeby Nie Piekło, która wygrała ubiegłoroczny bakcynaliowy konkurs.

Zwycięzców tegorocznego konkursu poznamy na początku koncertu pod tytułem "Zakurzony turystyczny szlak”. Jego gwiazdami będą wykonawcy znani ze starych Bakcynaliów. W tę magiczną podróż w turystyczną przestrzeń i festiwalową historię zabiorą słuchaczy grupy Słodki Całus od Buby i Orkiestra Św. Mikołaja oraz duet Andrzej Koczewski i Marek Górski.

Koczewski i Górski to legendy piosenki turystycznej, działający od 30 lat. Ich piosenki "Gigant rajd” i "Jesienne wino”, to megaszlagiery gatunku.
Bilety kosztują 25 zł (normalny) i 15 (ulgowy - studenci, uczniowie).

Do nabycia w kasie Chatki Żaka, ul. Radziszewskiego 16 (godz. 8-16) i w Oddziale Miejskim PTTK, Rynek 8.

PROGRAM

Koncert I: - Koncert konkursowy
Godz.: 16.00 - zespoły wyłonione w drodze eliminacji konkursowych
Godz.: 18.00 do 18.30 przerwa - slajdy z gór


Koncert II: - W górach jest wszystko, co kocham

Godz. 19.00 - uroczyste rozpoczęcie, prowadzenie Bartłomiej Zgorzelski
Godz. 19.20 - Żeby Nie Piekło
Godz. 19.50 - Cisza jak Ta
Godz. 20.35 - Tomasz Jarmużewski
Godz. 20.55 - Dom o Zielonych Progach

Koncert cz. III - Zakurzony turystyczny szlak

Godz. 22.00 - ogłoszenie wyników konkursu, występ laureatów
Godz. 22.30 - Andrzej Koczewski i Marek Górski
Godz. 23.00 - Słodki Całus od Buby
Godz. 23.30 - Orkiestra Św. Mikołaja
Godz. 1.00 - planowane zakończenie
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna