Festiwale

Festiwal Podróży i Reportażu Kontynenty: Makłowicz, Tilmantaite, Szczygieł

Dodano: 13 listopada 2017, 15:30
Autor: Damian Drabik

(fot. materiały promocyjne)

Co Gdzie Kiedy. Już 17 listopada w Centrum Spotkania Kultur wystartuje tegoroczna edycja prestiżowego Festiwalu Podróży i Reportażu Kontynenty. Impreza potrwa do niedzieli, 19 listopada.

Gośćmi tegorocznej edycji Festiwalu będzie siedmioro wybitnych podróżników: Robert Makłowicz, Berta Tilmantaite, Christian Bobst, Mariusz Szczygieł, Monika Bułaj, Kamila Kielar i Kazimierz Ludwiński.

Christian Bobst to szwajcarski fotograf, który od 2010 dokumentuje zdjęciami historie z prawie całego świata, z kolei Berta Tilmantaite to litewska dziennikarka, fotografka i videografka, utrwalająca historie z różnych części świata, skupiająca się na problemach społecznych i prawach człowieka.

- Każdy z nich specjalizuje się w zupełnie innej dziedzinie. Podróżuje w zupełnie inny sposób. Spróbujmy dzięki ich opowieściom zrozumieć sens podróżowania - zachęcają organizatorzy.  

Spotkaniom towarzyszyć będą: cykl warsztatów, kino, wystawa Eastreet 4, wykłady dla dzieci, czyli Kontynenty Kids oraz impreza muzyczna.

Celem projektu jest prezentacja bogatego dorobku reportażystów i podróżników, zarówno tych operujących słowem, jak i poruszających się w obrębie sztuk wizualnych. Idea Festiwalu opiera się o narrację z naciskiem na fakty oraz artystyczną faktografię.

Festiwal podzielony będzie na trzy etapu. W piątek, 17 listopada zorganizowany zostanie specjalny program skierowany do dzieci, czyli Kontynenty KIDS. To ciekawe spotkania, prelekcje, zabawy. Przez całą sobotę z kolei będzie można uczestniczyć w prelekcjach i spotkaniach z gośćmi festiwalu. Festiwal zakończy się w niedzielę, 19 listopada, dniem warsztatowym, w ramach którego uczestnicy będą mogli nauczyć się m.in. technik postprodukcji obrazu cyfrowego.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie Centrum Spotkania Kultur.

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna