Festiwale

Festiwal Ukraina w Centrum Lublina (program)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 listopada 2013, 13:21

15-17 listopada 2013 roku w Lublinie. Wstęp wolny.

UKRAINA W CENTRUM LUBLINA

Piątek, 15 listopada 2013

10.30-12.00 – Konkurs wiedzy o Ukrainie „Ukraina (in)cognita” (Gimnazjum nr 9 "Zapora", ul.Lipowa 25)
Konkurs jest zachętą do dialogu i lepszego poznania sąsiadów, z którymi Polska ma wieloletnią wspólną historię. Dzięki konkursowi młodzież lepiej pozna Ukrainę, a także przełamie możliwe stereotypy. Zapraszamy do niego lubelskich gimnazjalistów i licealistów. Jest to trzecia edycja konkursu. Regulamin konkursu jest dostępny na stronie www.ukrainawcentrumlublina.com.

18.00 – Prezentacja projektu fotograficznego „Twarze Lublina” (Pub „U Fotografa”, ul.Rybna 13)
Twarze Lublina - foto projekt o mieszkańcach naszego miasta, tych, którzy go rozwijają i dodają jaskrawych kolorów do jego codziennego życia. Pokazuje działalność niezwykłych ludzi, wśród których są muzycy, aktorzy, dziennikarze, urzędnicy, sportowcy, osoby publiczne, turyści i po prostu zwykli ludzie, którzy tworzą społeczność miasta.

19.00 – Koncert zespołu reggae „Flyzzza" (Irish pub „U Szewca”, ul.Grodzka 18)
To jeden z najlepszych i najpopularniejszych na Ukrainie zespołów nurtu reggae i podobnych stylów. Powstał w 2000 roku w Łucku. Flyzzza śmiało łączy reggae z hip-hopem i funky, dokładając dodatkowo melodie ludowe, przez co wypracowała sobie niepowtarzalny, łatwo rozpoznawalny styl muzyczny. Jamajskie i ukraińskie korzenie muzyki pozwoliły Flyzzzie zdominować ukraińską scenę muzyczną i być obecną na wszystkich najważniejszych festiwalach muzycznych nad Dnieprem. Od samego początku istnienia grupy krytycy muzyczni oraz fani nazywają Flyzzzę najbardziej tanecznym bandem Ukrainy.
Flyzzza jest stale obecna w ukraińskich mediach – w teledyskach, wywiadach, relacjach z koncertów. W Polsce zespół koncertuje coraz częściej, szczególnie od roku 2008, kiedy to ukazał się ich album, na którym gościnnie wystąpił między innymi polski Habakuk.

Sobota, 16 listopada 2013

12.00-15.00 – Warsztaty artystyczne – wykonywanie biżuterii (Kawiarnio-Księgarnia „Spółdzielnia”, ul.Peowiaków 12)
Zaczniemy od krótkiego zapoznania się z materiałami i narzędziami, z których będziemy korzystać: koralikami, różnymi rodzajami szczypiec i drutów. Stworzymy projekty swojej własnej biżuterii i krok po kroku będziemy je realizować. Warsztaty przeprowadzi Honorata Nitkiewicz, studentka psychologii, oraz Lubelskiej Szkoły Sztuki i Projektowania na kierunku "jubilerstwo - biżuteria artystyczna".
Zgłoszenia na warsztaty są przyjmowane na adres mailowy: ukrainawlublinie@gmail.com

17.00 – Młoda poezja ukraińska (Kawiarnia-Księgarnia „Między słowami”, ul.Rybna 4/5)
Oryginalną ukraińską poezję w nieformalnej atmosferze zaprezentują Ola Maciupa i Mykoła Szpakowskyj. Nowa ciekawa literatura ukraińska, częściowo już znana, ale też i nieznana w Polsce.

19.00 – "Senat szaleńców" wg. Janusza Korczaka w wykonaniu teatru "HaRmYdEr" z Łucka (Duże studio TVP Lublin, ul.Raabego 2)
Bohaterowie dramatu – pacjenci, którzy uciekli od rzeczywistości. Bezkompromisowi i trudni w kontakcie. Każdy z nich buduje swój własny model świata. Dzielą ich lęki, a łączy – promyk nadziei obecny w każdym z nich.

Niedziela, 17 listopada 2013

16.00 –„Wybaczyć wszelkie zło” - film w reż. G. Linkowskiego, po filmie – debata (Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN”, ul.Grodzka 21)

Po filmie odbędzie się debata nt. perspektyw pojednania polsko-ukraińskiego. Uczestnikami będą: bp Benedykt Aleksijczuk ze Lwowa, bp Mieczysław Cisło z Lublina, ks. Stefan Batruch, reżyser Grzegorz Linkowski, dwóch historyków: Mariusz Zajączkowski i Roman Kabaczij. Debatę poprowadzi redaktor KAI, Krzysztof Tomasik.

Wstęp na wszystkie imprezy festiwalu jest bezpłatny.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna