Festiwale

Hades Jazz Festival pod znakiem Komedy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 grudnia 2009, 13:52

Bohaterem rozpoczynającego się w piątek (11.12) w Lublinie XVII Hades Jazz Festival będzie Krzysztof Komeda.

Sam oczywiście nie wystąpi, bo nie żyje od czterdziestu lat. Ale właśnie z racji okrągłej rocznicy jego śmierci mamy Rok Krzysztofa Komedy, w który wpiszą się swoimi występami Tomasz Stańko Quintet i Miśkiewicz/Majewski Quintet.

Tomasz Stańko Quintet, który wystąpi w sobotę o 18 w lubelskiej filharmonii, zaprezentuje utwory z albumu "Dark Eyes”. Są wśród nich dwie kompozycje Komedy: "Dirge for Europe” i "Etiuda baletowa Nr 3”.

Z kolei druga grupa zagra w niedzielę o 18 w Hadesie program Miśkiewicz/Majewski Plays Komeda, w całości poświęcony sławnemu kompozytorowi, twórcy znanych na całym świecie standardów jazzowych i muzyki filmowej.

W koncercie zespołu znakomitego saksofonisty i równie świetnego trębacza zabrzmią utwory "Ja nie chcę spać”, "Ballad for Bernt”, "Szara kolęda”, "Kołysanka”, "Repetition”, "Sophia's Tune”, "Nighttime, Daytime Requiem” i "Baby”.

Być może do Roku Krzysztofa Komedy nawiąże także Suchi vel Sushkin, który rozpocznie festiwal w piątek o 18 w Hadesie koncertem okołoJAZZprojekt.

Bilety od 15 do 100 zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna