Festiwale

HelloFolks! 2011 w Muszli (program)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 sierpnia 2011, 15:28

HelloFolks 2011 już 6-7 sierpnia w Lublinie
HelloFolks 2011 już 6-7 sierpnia w Lublinie

W sobotę, 6 sierpnia, w muszli koncertowej w Ogrodzie Saskim rusza Międzynarodowy Festiwal Nowej Muzyki Folkowej "HelloFolks!” 2011.

– To jedyna impreza w Polsce o takim profilu. Festiwal udowadnia, że muzyka folkowa wcale nie musi być nudna i obciachowa. Poprzez nowoczesne formy przekazu muzycznego, takie jak rock, punk, ska, metal czy reggae można pokazywać kulturę różnych krajów – zaznacza Marcin Puszka, organizator imprezy. – Nowy folk to pojęcie które powstało niedawno, ale już zyskuje swoich zwolenników. Chcielibyśmy zaznaczyć wyraźną granicę między starą prezentacją muzyki ludowej a nowymi sposobami przekazu. Kapela z basem, gitarą elektryczną i rozbudowanym zestawem perkusyjnym też może być folkowa.

Impreza została podzielona na część celtycką i słowiańską. Oprócz polskich zespołów wystąpią grupy z Węgier, Niemiec, Hiszpanii i Ukrainy. Usłyszymy m.in. mieszankę muzyki celtyckiej i słowiańskiej z metalem oraz punkiem. Będą też akcenty hiszpańskie i mistyczne brzmienia. Charyzmatycznym wokalistom towarzyszyć będą tradycyjne instrumenty takie jak dudy, lutnia, mandolina czy lira korbowa.
Impreza potrwa do niedzieli. Wstęp wolny.
(kp)

Sobota, 6 sierpnia
17: Morhana
17.45: Brutus Daughters
19.15: Paddy And The Rats
(na zdjęciu)
21: Mr. Irish Bastard

Niedziela, 7 sierpnia
17: Vecordia
17.40: Ragogost
18.30: Bordo Sarkany
19.15: Tin Sontsa
21: Żywiołak
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna