Festiwale

III Lublin Jazz Festiwal już w ten weekend

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 kwietnia 2011, 17:23
Autor: JOAN

W piątek w Studiu Radia Lublin zagra Hamid Drake. <br />
 (MATERIAŁY ORGANIZATORA )
W piątek w Studiu Radia Lublin zagra Hamid Drake.
(MATERIAŁY ORGANIZATORA )

Od piątku do niedzieli (15-17.04) miastem zawładnie muzyka jazzowa. Będą koncerty, warsztaty i wystawy. Początek – w piątek o godz. 19 w studiu Radia Lublin.

Już po raz trzeci w Lublinie odbędzie się festiwal jazzowy. Wydarzeniem otwierającym cykl weekendowych szaleństw z jazzem, jest koncert zespołu Hera. Impreza odbędzie się w studiu Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2). Hera tworzy tradycyjną muzykę jazzową. Kapela wyróżnia się używaniem ludowych instrumentów pochodzących z różnych krajów.

Zespół tworzą: Paweł Postaremczak (saksofonista), Paweł Szpura (bębny), Ksawery Wójciński (kontrabas), Wacław Zimpel (klarnet, tarogato, fuja). Wacław Zimpel został wyróżniony tytułem Best New Release 2010 przyznawany przez najbardziej opiniotwórcze jazzowe medium na świecie – All About Jazz.

Z kolei o godzinie 20.30 wystąpią Hamid Drake i Pasquale Mirra. Hamid Drake jest uważany za jednego z najciekawszych perkusistów. Muzyk przeplata jazzowe brzmienia z etnicznymi rytmami. W Lublinie bębniarz wystąpi w duecie z wibrafonistą Pasquale Mirra. Panowie wystąpią z projektem Tribute To Don Cherry (cykl występów poświęconych amerykańskiemu trębaczowi).

W sobotę (16.04) w studiu Radia Lublin o godzinie 19 wystąpi Mikołaj Trzaska i Clementine Gasser. Trzaska to saksofonista i klarnecista, który był współzałożycielem zespołu Miłość i Łoskot (kapele pochodzące z nurtu muzyki yassowej). Muzyk związany ze sceną improwizowaną współpracował m. in. ze Świetlickim i Andruchowyczem. Gasser gra na pięciostrunowej wiolonczeli. Artystka jako pierwsza kobieta w historii otrzymała austriackie wyróżnienie państwowe.

O godzinie 20.30 zagra Dave Douglas i Brass Ecstasy. Projekt wystartował sześć lat temu w Nowym Jorku. Występ został poświęcony pamięci Lestera Bowie (trębacz związany z grupą Brass Fantazy).
Festiwal zakończy się kilkoma spotkaniami. W niedzielę o godzinie 17 w kościele św. Trójcy przy ul. Ewangelickiej 1 wystąpi perkusista Wolfgang Reisinger. O godzinie 18.30 w sali widowiskowej w Warsztatach Kultury (ul. Popiełuszki 5) zagra Dawid Boykin Trio. Z kolei o godzinie 20 w Warsztatach Kultury zagra Igor Boxx Breslau Live.

W trakcie trwania festiwalu będą odbywały się spotkania towarzyszące w klubie Czarna Owca (ul. Narutowicza 9). W piątek o godzinie 23 rozpocznie się jam session. W sobotę o godz. 16 będzie można spotkać się z twórcami projektu B.R.O. W sobotę o godz. 23 wystąpi dj Lenar. W niedzielę o godz. 23 zagra Igor Boxx. Podczas festiwalu będzie można podziwiać również plenerową wystawę fotografii przy wejściu do Ogrodu Saskiego. Autorem prac jest Wojciech Kornet.

Mamy dla Was 2 pojedyncze wejściówki na wszystkie koncerty, które odbędą się w niedzielę.

Wejściówki rozdamy w piątek 15 kwietnia ok. godz. 12 na profilu Dziennika Wschodniego na Facebooku. Dołączcie do nas

Sprawdź, co jeszcze dzieje się w weekend w Lublinie


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna