Festiwale

Inne Brzmienia - wielkie granie na Rynku (wideo x 4)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 lipca 2008, 13:06

Za nami koncert Morcheeby i Twinkle Brothers. Przed nami - Osjan, Martyna Jakubowicz, Waglewscy, Voo-Voo i wiele innych.

Większość koncertów odbywa się na Rynku. Pojawiły się tu festiwalowe namioty, stoły, ławy i dystrybutor piwa (0,4 l Perły kosztuje 3,50 zł). Scena stanęła w rogu placu, tuż obok restauracji Gramofon. Widownia jest ograniczona barierkami, przykrytymi nieprzeźroczystą folią.

Aby wejść do środka, trzeba kupić bilet. Koncert grupy Morcheeba kosztuje 99 zł, pozostałe - 22 zł. Darmowy jest tylko finałowy koncert Voo Voo &Haydamaky (niedziela, 20 lipca).

Rolę klubu festiwalowego pełni restauracja Orient Express przy Rynku. To tutaj codziennie po koncercie miksują DJ-e. W sobotę swoje umiejętności zaprezentuje Robert Leszczyński. W Oriencie można też oglądać wystawę fotografii Tomasza Sikory.

Z kolei w Trybunale Koronnym zawisły zdjęcia Wojciecha Druszcza. Festiwalowa ekspozycja pojawiła się też u dominikanów. Tu zobaczymy malarstwo Andrzeja Dudzińskiego.

W piątek wystąpili Motion Trio oraz Trebunie-Tutki & Twinkle Brothers. Pierwsi to zespół akordeonowy, który w oryginalną całość splata nuty klasyczne i jazzowe. Trebunie-Tutki & Twinkle Brothers to kooperatywa podhalańskiej grupy i jamajskiego zespołu. Na albumie "Pieśni chwały połączyli polski folklor z reggae.

W sobotę na Rynku zagrała brytyjska grupa Morcheeba. Gwiazdą niedzieli będzie niemiecki zespół Club Des Belugas, grający w stylu lounge i nujazz. Występ zacznie się o godz. 21.

Po niedzieli koncerty przeniosą się dziedziniec u dominikanów. W poniedziałek o godz. 21 wystąpią tu polscy klasycy world music Osjan. We wtorek o tej samej godzinie zaśpiewa i zagra Martyna Jakubowicz, zwana pierwszą damą polskiej ballady.

Wielkie granie powróci na Rynek w środę. O godz. 21 najpierw zabrzmi "Męska muzyka” Waglewskiego, Fisza i Emade. Następnie pożegnalny występ pod szyldem "Koledzy” dadzą Maciej Maleńczuk i Wojciech Waglewski.

Czwartek na Rynku to koncert polskich gitarzystów, którzy wykonają utwory Jimiego Hendrixa. Start o 21.

W piątek o 21 na dziedzińcu dominikańskim zagra Marcin Masecki Trio. Na finał w sobotę o 21.30 razem zagrają przy Ratuszu Voo Voo i Haydamaky.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna