Festiwale

Jazzowa Jesień 2010 w Muszli Koncertowej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 sierpnia 2010, 13:35

Kilkunastu muzyków zagra na scenie muszli w Ogrodzie Saskim już 4 września. Słuchacze dostaną porcję muzyki jazzowej, pomieszanej ze współczesnymi wpływami. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Trifonidis Free Orchestra to zespół składający się z jedenastu muzyków. Panowie pochodzą z Polski, Kuby i Anglii. Ich muzyka to szeroko pojęty jazz. W kompozycjach Trifonidis Free Orchestra pojawiają się znamiona współczesnych wpływów muzycznych. Pojawiają się tu szalone improwizacje i nutki korzennych dźwięków. Całość staje się lekką, przyjemną i bardzo energetyczną porcją muzyki, jaką proponuje formacja.

Ich poczynania można było śledzić na wydanej płycie "…be like a child”. Liderem zespołu jest Maciej Trifonidis Bielawski. Utalentowany saksofonista udziela się także w innych projektach muzycznych (m.in. Tricphonix, Horny Teres). Kompozycje Bielawskiego zahaczają o tradycyjne tematy jazzowe, ale sporo u niego free jazzowych improwizacji.

Obok mistrza Trifonidisa wystąpi także Ray Dickaty, znany m.in. ze współpracy z zespołem Radiohead. Na saksofonach zagrają także Luis Nubiola (profesor na Academia de Musica Bach) oraz Daniel Polkowski.

Wirtuozerię Polkowskiego można podziwiać nie tylko w zespołach jazzujących, ale także w didżejskich produktach. To nie koniec instrumentów dętych. Kamil Szuszkiewicz będzie wspierał występ instrumentalistów. Trębacz znany jest z grupy Telewizor. W solowych partiach na trąbce będzie udzielał się także Kacper Szroeder, który jest także członkiem Sejneńskiej Orkiestry Klemznerskiej. W tej samej formacji występuje także Tomek Stawiecki (klarnet) oraz Piotr Janiec (tubista), obaj panowie również pojawią się 4 września na scenie w Muszli.

Sekcję rytmiczną tworzy m.in. Paweł Szputa, jeden z najlepszych perkusistów polskiej sceny muzycznej. Całość okraszona będzie dogrywkami kontrabasisty, Wojtka Traczyka.

Koncert rozpocznie się o godzinie 20. Wstęp na to wydarzenie jest wolny.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna