Festiwale

John Porter na Solo Życia 2011

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 września 2011, 13:36

John Porter (Baretk Żurawski)
John Porter (Baretk Żurawski)

Konkurs dla młodych muzyków, warsztaty gitarowe i koncerty gwiazd. Festiwal "Solo Życia” rozpocznie się w piątek, (16.09) w Ogrodzie Saskim.

W finale konkursu "Solo Życia”, który odbędzie się w sobotę (17.09) w Lublinie, wystąpi sześciu młodych muzyków – pięciu gitarzystów i jeden, który gra na harmonijce ustnej.

Zwycięzca otrzyma nagrody pieniężne i rzeczowe o łącznej wartości kilkudziesięciu tys. zł. Dostanie m.in. gitary, wzmacniacze i akcesoria. Poza tym będzie mógł wystąpić w przyszłym roku m.in. na Festiwalu "Solo Życia” i Festiwalu "Ku Przestrodze” im. Ryśka Riedla.

– Co roku mamy ok. 200 zgłoszeń nie tylko z Polski, ale również z Irlandii, Wielkiej Brytanii czy Niemiec. Zwycięzca jest tylko jeden, ale żaden z finalistów nie schodzi ze sceny z pustymi rękami, ponieważ już sam udział w tym festiwalu jest prestiżowy – zaznacza Mietek Jurecki, muzyk, kompozytor i pomysłodawca Festiwalu "Solo Życia”. – O wysokim poziomie świadczyć może m.in. fakt, że ubiegłoroczny zwycięzca Mateusz Owczarek gra teraz w zespole Zbigniewa Hołdysa.

W sobotę będzie można też usłyszeć laureatów poprzednich edycji "Solo Życia”. Pojawią się też gwiazdy – w piątek m.in. Martyna Jakubowicz, Laboratorium, Tommy Denander, a w sobotę – John Porter.W ramach imprez towarzyszących odbędą się warsztaty gitarowe, które poprowadzi Tommy Denander (sobota, godz. 10, studio Radia Lublin) oraz jam sessions w Klubie Grafitti (piątek i sobota, godz. 22.30). Będzie też można obejrzeć wystawę fotografii Marka Karewicza i posłuchać koncertu akustycznego w Klubie Spirala (piątek i sobota, koncert – godz. 22.30).

Początek imprezy w piątek i sobotę o godz. 16. Wstęp wolny.  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna