Festiwale

Juwenalia 2010: Kozienalia z Lenicą i Myslovitz

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 maja 2010, 09:16

Niezwykle atrakcyjny jest środowy (12.05) program Kozienaliów, czyli juwenaliów Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej.

Już o godz. 10 ruszy akcja "Roma rediviva: Rzym po lubelsku”. Na placu Marii Curie-Skłodowskiej zostanie otwarta "wioska rzymska”, w której będzie można sprawdzić, jak żyli starożytni Rzymianie. Należy spodziewać się wykładów, prezentacji wynalazków, pokazów walk i degustacji potraw porządzonych przygotowywanych wedle ówczesno-tamtejszych przepisów.

Rewelacyjnie zapowiada się wernisaż wystawy "Lenica & Lenica” w holu Akademickiego Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka”. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną plakaty Jana Lenicy (1928–2001) z kolekcji Muzeum Kinematografii w Łodzi.

Juwenalia 2010 w Lublinie (pełny program)

– Jest to drobny wycinek jego twórczości, który, mamy nadzieję, stanie się sygnałem do dalszych poszukiwań i kolejnych spotkań z dorobkiem tego niezwykłego i chyba trochę zapomnianego artysty funkcjonującego w wielu sferach sztuki jednocześnie, działającego często na jej obrzeżach, łamiącego reguły, łączącego pozornie nieprzystające elementy – mówią organizatorzy.

Uzupełnieniem wystawy będzie wyjątkowy pokaz filmów Lenicy "Wyspa R.O.” i "Labirynt”. – To jedyna szansa, aby obejrzeć na dużym ekranie klasykę polskiej, a właściwie światowej animacji eksperymentalnej – twierdzą organizatorzy.

Początek wernisażu o godz. 19.30. Adres: ul. Radziszewskiego 16.

I jeszcze duża atrakcja dla miłośników plenerowych koncertów. O godz. 16 przy AOS zacznie się kolejne wydarzenie z cyklu Open Air. Wystąpią: laureat SPAM, Ataknaprawdę, Cool Kids Of Death i Myslovitz.

Koncerty, imprezy, wydarzenia - wszystko o Lubelskich Dniach Kultury Studenckiej na www.dziennikwschodni.pl/juwenalia
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna