Festiwale

Juwenalia 2010: Weekend na PL i KUL

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 maja 2010, 09:43

Kult, Lady Pank i Paprika Korps to gwiazdy ostatniego weekendu (21–23.05) Lubelskich Dni Kultury Studenckiej.

Juwenalia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego

Pod znakiem gier sieciowych, fotografii, gry miejskiej i festiwalu psalmów upłynie piątek na KULturaliach. To już ostatni dzień juwenaliów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

O godz. 9 w salach c 512 i c 703 Gmachu Collegium Jana Pawła II zacznie się Turniej gier sieciowych Counter Strike 1.6. 5. Wezmą w nim udział czteroosobowe drużyny, które zostaną rozlosowane w pary. Turniej będzie rozgrywany w systemie team match. Drużyny zagrają naprzemiennie raz zespołem antyterrorystów a raz zespołem terrorystów. Dla dwóch najlepszych drużyn przewidziane są nagrody.

W ramach cyklu "Oblicza Fotografii” zaplanowano m.in. warsztaty Ciemnia fotograficzna – od negatywu do pozytywu (Roman Czyrka, godz. 11–14, sala GG-042, Gmach Główny KUL), Spotkanie z Aleksandrem Wolakiem i otwarcie jego wystawy (godz. 16, Behemont Cafe) oraz after party (godz. 21, Behemot Cafe).

O 13.30 wystartuje III Lubelska Gra Miejska Dla Studentów "Idąc prosto przed siebie, nie można zajść daleko, czyli co się stało z Małym Księciem?”. Szczegóły pod adresem ka-zywioly@wp.pl.

KULturalia zakończą się II Festiwalem Psalmów Nowo Odkrytych Dawid.fm. W programie: prezentacja fragmentu najnowszego musicalu Teatru ITP "Nowy Raj utracony”, przesłuchania konkursowe, koncert laureatów i występ Teatru "A” z Gliwic ze spektaklem "Jonasz”. Start o 15. Miejsce: Aula im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Gmachu Głównym KUL. Wstęp wolny.

Juwenalia Politechniki Lubelskiej

Dwa wielkie koncerty rockowe, megakoncert reggae'owy, dwa showy taneczne i mnóstwo imprez sportowych – tak przedstawiają się w skrócie trzy ostatnie dni Juwenaliów Politechniki Lubelskiej.

Każdy juwenaliowy dzień będzie się zaczynał od sportu i rekreacji. W piątek w samo południe z placu przed stołówką Politechniki Lubelskiej wystartuje tradycyjny "Bieg piwny”. To sztafeta, w której biorą udział 4 drużyny po 4 członków każda. Zabawa składa się z 4 konkurencji: pompki, skakanka, przysiady i bieg miedzy krzesełkami (slalom). Przed każdą z konkurencji należy wypić 0,5 l piwa.

Sobota to regaty żeglarskie na Zalewie Zemobrzyckim, które zaczną się o 9. Na niedzielę przyszli inżynierowie zapraszają na amatorskie zawody Strong-Man. Początek o 13.

Na środek piątku i niedzieli zaplanowano imprezy taneczne. Pierwszego dnia o 19 w Chatce Żaka wystąpi Grupa Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej. Ostatniego dnia o 15 zacznie się X Jubileuszowy Wewnętrzny Turniej Tańca Towarzyskiego Formacji Gamza.

Na koniec każdego dnia zabrzmi muzyka. Piątek będzie reggae'owy. Najpierw zagrają zespoły Druga Strona Lustra, Bas Tajpan i Paprika Korps (scena główna PL, ul. Nadbystrzycka 38D). Potem odbędzie się afterparty w klubie Kazik i w Klubokawiarni Archiwum.

Sobota i niedziela będą rockowe. Pierwszego dnia gwiazdą koncertu będzie grupa Lady Pank. Ponadto zagrają Hangover i Enej. Drugiego dnia gwiazdą koncertu będzie grupa Kult. Ponadto zagrają Panta Koina i Jelonek. W oba dni na koniec odbędą się afterparties w klubie Kazik i w Klubokawiarni Archiwum.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna