Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Festiwale

1 lipca 2010 r.
20:12
Edytuj ten wpis

Kazimierz Dolny: Letnie Wieczory Muzyczne

0 0 A A

Ars Nova, Affabre Concinui i Małgorzata Walewska to gwiazdy XXVI Letnich Wieczorów Muzycznych. Początek festiwalu w sobotę (3.07).

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Koncerty, jak co roku, będą się odbywały co sobotę o godz. 19.30 w kościele farnym słynącym ze znakomitych organów zbudowanych w 1620 roku przez Szymona Liliusza.

Inauguracyjny koncert da zespół instrumentów dawnych Ars Nova, którym kieruje Jacek Urbaniak. Formacja specjalizuje się w muzyce europejskiej XIII–XVI w. i należy do czołowych grup tego rodzaju w Polsce. Zespół występował w najważniejszych salach koncertowych w kraju i za granicą. Dał w sumie 660 koncertów. Nagrał 24 płyty. Jest laureatem nagrody fonograficznej Fryderyk.

W Kazimierzu Ars Nova wystąpi z programem "Muzyka Jagiellonów – w 600-lecie zwycięstwa pod Grunwaldem”. Składa się on z czterech sekcji:

1. Muzyka Cystersów Śląskich o św. Jadwidze z Trzebnicy (Anonim XIII w. – Hymn do św. Jadwigi Exultent hodie);

2. Muzyka dworu Władysława Jagiełły (Anonim XIII/XIV w. – Bogurodzica, Mikołaj z Radomia XV w. – Ballada, Piotr z Grudziądza XV w. – Promitat eterno, Anonim XV w. – Pieśń o św. Stanisławie: Chwała Tobie Gospodzinie)'

3. Muzyka bitewna XV w. opracowana z rkp. Jana z Jasiennej XV w. (Da domine colere, Generari voluit);

4. Muzyka ostatnich Jagiellonów (Anonim XVI w. – Pieśń o śmierci króla Zygmunta I Starego, Wacław z Szamotuł XVI w. – Modlitwa Gdy dziatki spać idą, Anonim, XVI w. – Pieśń o weselu najjaśniejszego króla Zygmunta II, Tabulatura Jana z Lublina ok. 1540 – tańce renesansowe Rex, Szewczyk, Jeszcze Marcinie, Mikołaj Gomółka, sł. Jan Kochanowski XVI w. – Kleszczmy rękoma wszyscy zgodliwie, Anonim XVI w. sł. Mikołaj Rej – Przestrach na złe sprawy ludzkiego żywota).

W drugą festiwalową sobotę wystąpi organista Jarosław Tarnawski, który szczególnie chętnie prezentuje muzykę z okresu "francuskiego symfonizmu”. Ponadto od kilku lat zajmuje się grą liturgiczną oraz działalnością kameralną.

31 lipca odbędzie się koncert z udziałem sławnego poznańskiego sekstetu wokalnego Affabre Concinui i austriackiego organisty Petera Frisée. 7 sierpnia Małgorzata Walewska (mezzosopran) i Robert Grudzień (organy, fortepian) będą promować swój album pt. "Farny”, który został zarejestrowany podczas występu na ubiegłorocznych Letnich Wieczorach Muzycznych.

Festiwal potrwa do 28 sierpnia.

Bilety – po 15 zł – do kupienia na miejscu, ul. Zamkowa 6.

Program

03.07: Ars Nova
10.07: Jarosław Tarnawski – organy
17.07: Zespół wokalny ze Szczyrku i Jacenty Ignatowicz (piła śpiewająca, liść, trombita; Żywiec)
24.07: Marek Toporowski – organy
31.07: Sekstet wokalny Affabre Concinui i Peter Frisée (organy; Austria)
07.08: Małgorzata Walewska (mezzosopran) i Robert Grudzień (organy, fortepian)
14.08: Robert Jarosław Kossakowski (kontratenor) i Bartosz Patryk Rzyman (organy)
21.08: Zespól Karuzela Group
28.08: Kwartet Smyczkowy Walasek

Pozostałe informacje

Profesor Zbigniew Pater nadal na czele Politechniki Lubelskiej

Profesor Zbigniew Pater nadal na czele Politechniki Lubelskiej

Dotychczasowy rektor będzie kierował Politechniką Lubelską przez kolejne cztery lata. Profesor Zbigniew Pater starający się o reelekcję był jedynym kandydatem na rektora kadencji 2024-2028.

Bliżej po paszport. Otwarto punkt w Świdniku
galeria

Bliżej po paszport. Otwarto punkt w Świdniku

Mieszkańcy Świdnika nie muszą już jeździć po paszport do Lublina. W urzędzie miasta otwarto terenowe biuro paszportowe.

Znamy kolejnych artystów tegorocznych Innych Brzmień
27 czerwca 2024, 16:00

Znamy kolejnych artystów tegorocznych Innych Brzmień

Amerykański wirtuoz gitary – Yonatan Gat, ultra żywiołowi Meksykanie z Sonido Gallo Negro, zjawiskowa Halina Rice i dark rockowy Kanadyjczyk Alex Henry Foster, to kolejni artyści tegorocznego festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia, który odbędzie się w Lublinie w dniach 27-30 czerwca.

Aliplast pochwalił się największą klejoną instalacją fotowoltaiczną w Polsce
Zdjęcia/Wideo
galeria

Aliplast pochwalił się największą klejoną instalacją fotowoltaiczną w Polsce

Ma moc 2,5 MW i mieści się na 40 tys.m2 dachu lubelskiego zakładu Aliplast, wiodącego w Europie projektanta i producenta systemów aluminiowych dla budownictwa. Mowa o klejonej instalacji fotowoltaicznej na Felinie, największej tego typu w Polsce!

Koncertowy jubileusz Krzysztofa „Jarego” Jaryczewskiego
19 kwietnia 2024, 19:00

Koncertowy jubileusz Krzysztofa „Jarego” Jaryczewskiego

To już 45 lat odkąd po raz pierwszy na scenie wystąpił Krzysztof „Jary” Jaryczewski. Ten legendarny wokalista już 19 kwietnia (piątek) w Studio im. Budki Suflera Radia Lublin zagra swoje największe przeboje, które w latach 80 znała cała Polska. Wokalista wystąpi z zespołem Jary Oddział Zamknięty.

Nielegalne papierosy trafią do utylizacji

Nielegalne papierosy trafią do utylizacji

Blisko 23 tys. sztuk nielegalnych papierosów zabezpieczyli janowscy policjanci. Natomiast funkcjonariusze NOSG udaremnili przemyt ponad 35 tys. paczek. Ich wartość rynkowa to 625 tys. zł.

Enej w Zgrzycie
21 kwietnia 2024, 20:00

Enej w Zgrzycie

Tegoroczna wiosna dla grupy Enej jest wyjątkowa z dwóch powodów. Pierwszy jest taki, że zespół wydał kolejną płytę („Vesna”, przyp. aut.), a drugi, że zespół ruszył w trasę klubową po Polsce, w ramach której w najbliższą niedzielę zagra w lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt.

Spartakiada w Bychawie
galeria

Spartakiada w Bychawie

We wtorek, na terenie Liceum Ogólnokształcącego w ZS im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie, odbyła się "Spartakiada" sportowo-obronna klas wojskowych z regionu.

Apteczna kontrabanda i carskie odznaczenia

Apteczna kontrabanda i carskie odznaczenia

Na granicy z Ukrainą i Białorusią nigdy nie jest nudno. Celnicy co rusz trafiają na niezwykłą kontrabandę, a pomysłowość przemytników potrafi zadziwić nawet doświadczonych funkcjonariuszy Służby Celnej czy Straży Granicznej.

Zmiana trasy dwóch autobusów. Ale tylko na jakiś czas

Zmiana trasy dwóch autobusów. Ale tylko na jakiś czas

Zarząd Transportu Miejskiego poinformował o niedzielnych zmianach w kursowaniu autobusów. Powodem są zawody biegowe.

Studencie, zostań dawcą szpiku

Studencie, zostań dawcą szpiku

Trwa wiosenna edycja projektu Helpers’ Generation. Do akcji, we współpracy z Fundacją DKMS włączyły się trzy lubelskie uczelnie.

Przed drugą turą w Zamościu. Niby debata, ale bez jednego kandydata
Wybory 2024

Przed drugą turą w Zamościu. Niby debata, ale bez jednego kandydata

Rafał Zwolak nie przyjął propozycji Andrzeja Wnuka i nie stawił się we wtorek w samo południe na Rynku Wielkim, aby wziąć udział w otwartej dla mieszkańców debacie. Więc urzędujący prezydent sam odpowiadał na pytania przygotowane przez jego sztab.

Stal Kraśnik ma nowego trenera

Stal Kraśnik ma nowego trenera

Po porażce ze Startem Krasnystaw w Kraśniku zdecydowali się na zmianę trenera. Kamila Dydo zastąpił Kamil Witkowski, który jeszcze niedawno prowadził trzecioligowe Karpaty Krosno.

KOWR o wynikach audytu: Kilkanaście lat zajmie odbudowa renomy polskiej hodowli koni

KOWR o wynikach audytu: Kilkanaście lat zajmie odbudowa renomy polskiej hodowli koni

Nie będzie już wyprzedaży cennych koni za wszelką cenę – zapowiada kierownictwo KOWR. Ale ośrodek, który nadzoruje stadniny, nie nastawia się też na spektakularne wyniki finansowe aukcji Pride of Poland. – Ważniejsza jest obecne odbudowa renomy polskiej hodowli, a to może potrwać kilkanaście lat – przyznaje Henryk Smolarz, dyrektor KOWR.

Ostatnia chwila na zgłoszenie swojego pomysłu ws. ogrodów społecznych

Ostatnia chwila na zgłoszenie swojego pomysłu ws. ogrodów społecznych

Tylko do 21 kwietnia potrwają konsultacje społeczne miejskiego projektu zakładania przez mieszkanki i mieszkańców Lublina wspólnych ogrodów społecznych.

Kalendarz
kwiecień 2024
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Co Gdzie Kiedy - aplikacja mobilna