Festiwale

Kraśnik Blues Meeting

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 sierpnia 2014, 13:24
Autor: aa

Kraśnik Blues Meeting wraca do miasta po dziesięciu latach przerwy. Sobotnia impreza (30.08) rozpocznie się od konkursu. Nagroda za Grand Prix Festiwalu to 5 tysięcy złotych.

Celem festiwalu jest promowanie młodych muzyków i muzyki bluesowej w Polsce.

- Tegoroczna, VI edycja festiwalu, jest kontynuacją imprezy, która odbywała się w latach 1999 - 2004 - mówi Michał Mulawa, p.o. dyrektora Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku.

W tym roku do konkursu i walki o nagrodę Grand Prix zakwalifikowało się dziewięć zespołów. Są to Deluxe, Fsc Hot Rod, Jazz Lok, Lorneta, Sexy Mama Blues Band, Coś Tak O, Side-Road, Simple Wine oraz The Bl Blues Band.

Będą rywalizować o nagrody o łącznej wartości 10 tys. zł.

Występy konkursowe na scenie letniej CKiP rozpoczną się o godz. 16. Zwycięzcę poznamy o godz. 19.30. Po wręczeniu nagród i występie laureata VI edycji, scena będzie należeć do gwiazd bluesa. Zagrają Sławek Wierzcholski & Nocna Zmiana Bluesa, Leszek Cichoński, Dr Blues & Solul Revision & Niki Buzz, Gang Olsena oraz, w bluesowej odsłonie, kraśnicki zespół Pawkin.

Podczas festiwalu będzie można obejrzeć kilka tematycznych filmów (na festiwalowym placu przy estradzie za CKiP). Ponadto w Kraśniku będzie można zobaczyć Muzeum Jazzu, czyli wystawę fotografii Andrzeja Rumianowskiego.

Festiwal będzie można oglądać na żywo w Internecie na stronie www.krasnikbluesmeeting.com. (AA)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna