Festiwale

Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 sierpnia 2010, 11:22

To będzie już 11 edycja LAF (potrwa od 6 do 15 sierpnia), wydarzenia, które jest spotkaniem z twórczością dawnych i współczesnych twórców polskiej, ale i światowej kinematografii.

– Zwłaszcza retrospektywa filmów włoskich reżyserów zasługuje na dużą uwagę, bo choć część filmów była pokazywana kiedyś w Polsce, to w tej chwili są one zupełnie nieosiągalne nigdzie indziej – mówi Joanna Swacha z biura LAF.

Zachęca także do wybrania się na cykl "Urodziny pana Czechowa”, czyli adaptacje dzieł rosyjskiego dramaturga, ale również m.in. "Elegię dla konia”.

– W tym cyklu pokazane zostaną obrazy prezentujące wyjątkowe relacje łączące człowieka z koniem. Nie można też przegapić obrazów, które wyreżyserowali twórcy z RPA – dodaje Swacha.

Filmów w Zwierzyńcu będzie pokazane kilkaset filmów w kilku seriach, m.in. "Kłopoty z Witkacym” oraz "Polskie kino w perspektywie Szkoły” z okazji jubileuszu 60-lecia Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

– W ciągu dziesięciu dni pokażemy ponad 400 filmów. Na każdy dzień, w każdym z wyznaczonych miejsc zaplanowano od 7 do 10 projekcji. Będą się odbywały w kinach: Skarb, Jowita, Dzięcioł, Salto, Ratusz i oczywiście będą nocne projekcje na dziedzińcu browaru. A specjalne pokazy dla dzieci przewidujemy w Zwierzynieckim Ośrodku Kultury i Rekreacji – zapowiada Joanna Swacha.

Jednak LAF to nie tylko projekcje filmowe, bo także liczne koncerty, spektakle, wykłady i spotkania dyskusyjne. Organizatorzy przewidują, że w tym roku na widowni może znowu zasiąść ponad 35 tys. widzów.

Szczegółowy filmowy rozkład jazdy na LAF – oficjalna strona festiwalu

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna