Festiwale

Lubelski Festiwal Folkloru. Program koncertów

Dodano: 20 czerwca 2017, 15:03
Autor: Damian Drabik

(fot. materiały promocyjne)

W dniach 22-24 czerwca po raz pierwszy zorganizowany zostanie specjalny festiwal, podczas którego w ciągu trzech dni mieszkańcy Lublina będą mogli podziwiać tańce, muzykę i piosenki ze wszystkich regionów Polski. Występy w ramach Lubelskiego Festiwalu Folkloru odbywać się będą w Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim, codziennie o godz. 18.

Lubelski Festiwal Folkloru zostanie zorganizowany w ramach obchodów jubileuszu 700-lecia istnienia miasta. Nie bez powodu tematem imprezy jest folklor, bowiem to właśnie w Lublinie istnieje niewykle duże, aktywne i posiadające tak bogatą tradycję środowisko folklorystycznych zespołów pieśni i tańca. Wśród nich jest m.in. liczący już prawie 70 lat Zespół Pieśni i Tańca "Lublin" im. Wandy Kaniorowej skupiający około 600 członków w 19 grupach nie ma odpowiednika nie tylko w skali kraju.

W naszym mieście działają jednak ponadto m.in. takie formacje, jak ZTL UMCS (najstarszy w Polsce zespół studencki), ZPiT "Jawor" Uniwersytetu Przyrodniczego, ZPiT Uniwersytetu Medycznego czy ZPiT Politechniki Lubelskiej.

Łącznie na terenie miasta działa grupa ponad tysiąca młodych tancerek i tancerzy prezentujących polski  folklor podczas niezliczonych koncertów w kraju i za granicą.

Lubelski Festiwal Folkloru będzie zatem znakomitą okazją do obejrzenia występów wszystkich tych zespołów na jednej scenie. Od 22 do 24 czerwca codziennie w Muszli Koncertowej odbywać się będą festiwalowe prezentacje poszczególnych zespołów. Na sobotę zaplanowany jest wyjątkowy koncert galowy.

- Mamy nadzieję, że trzy festiwalowe dni będą wspaniałą ucztą dla miłośników folkloru, których nie brakuje w naszym mieście - twierdzą organizatorzy.

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

Program festiwalu:

Czwartek, 22 czerwca:

- ZPiT "Jawor" Uniwersytetu Przyrodniczego
- ZPiT Uniwersytetu Medycznego
- ZPiT "Lublin" im. W.Kaniorowej

Piątek, 23 czerwca:

- ZTL UMCS
- ZPiT Politechniki Lubelskiej
- ZPiT "Lublin" im. W. Kaniorowej

Sobota, 24 czerwca:

- koncert galowy w wykonaniu wszystkich zespołów

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna