Festiwale

Lubelski Festiwal Folkloru. Program koncertów

Dodano: 20 czerwca 2017, 15:03
Autor: Damian Drabik

(fot. materiały promocyjne)

W dniach 22-24 czerwca po raz pierwszy zorganizowany zostanie specjalny festiwal, podczas którego w ciągu trzech dni mieszkańcy Lublina będą mogli podziwiać tańce, muzykę i piosenki ze wszystkich regionów Polski. Występy w ramach Lubelskiego Festiwalu Folkloru odbywać się będą w Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim, codziennie o godz. 18.

Lubelski Festiwal Folkloru zostanie zorganizowany w ramach obchodów jubileuszu 700-lecia istnienia miasta. Nie bez powodu tematem imprezy jest folklor, bowiem to właśnie w Lublinie istnieje niewykle duże, aktywne i posiadające tak bogatą tradycję środowisko folklorystycznych zespołów pieśni i tańca. Wśród nich jest m.in. liczący już prawie 70 lat Zespół Pieśni i Tańca "Lublin" im. Wandy Kaniorowej skupiający około 600 członków w 19 grupach nie ma odpowiednika nie tylko w skali kraju.

W naszym mieście działają jednak ponadto m.in. takie formacje, jak ZTL UMCS (najstarszy w Polsce zespół studencki), ZPiT "Jawor" Uniwersytetu Przyrodniczego, ZPiT Uniwersytetu Medycznego czy ZPiT Politechniki Lubelskiej.

Łącznie na terenie miasta działa grupa ponad tysiąca młodych tancerek i tancerzy prezentujących polski  folklor podczas niezliczonych koncertów w kraju i za granicą.

Lubelski Festiwal Folkloru będzie zatem znakomitą okazją do obejrzenia występów wszystkich tych zespołów na jednej scenie. Od 22 do 24 czerwca codziennie w Muszli Koncertowej odbywać się będą festiwalowe prezentacje poszczególnych zespołów. Na sobotę zaplanowany jest wyjątkowy koncert galowy.

- Mamy nadzieję, że trzy festiwalowe dni będą wspaniałą ucztą dla miłośników folkloru, których nie brakuje w naszym mieście - twierdzą organizatorzy.

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

Program festiwalu:

Czwartek, 22 czerwca:

- ZPiT "Jawor" Uniwersytetu Przyrodniczego
- ZPiT Uniwersytetu Medycznego
- ZPiT "Lublin" im. W.Kaniorowej

Piątek, 23 czerwca:

- ZTL UMCS
- ZPiT Politechniki Lubelskiej
- ZPiT "Lublin" im. W. Kaniorowej

Sobota, 24 czerwca:

- koncert galowy w wykonaniu wszystkich zespołów

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna